بازتاب نیوز

نشست فوق العادۀ شورای ایتلاف نجات پس از بدتر شدن وضعیت امنیتی افغانستان

٢٦ ثور ١٣٩٧ خبرگزاری خامه پرس

موسسان شورای ایتلاف برای نجات افغانستان، شب گذشته نشست فوق‌العاده‌یی را دربارۀ وضعیت امنیتی کشور برگزار کرده‌اند.

عطا محمد نور، رییس اجرایی  می‌گوید که نشست فوق‌العادۀ ام‌شب با درخواست موسسان شورای ایتلاف نجات برای افغانستان برای چند ساعتی در اقامت‌گاه معاون نخست ریاست جمهوری کشور در انقره برگزار گردید.

آقای نور گفته‌است که در آن نشست، بر علاوۀ عبدال‌رشید دوستم، معاون اول ریاست جمهوری، محمد محقق، معاون دوم ریاست اجراییه نیز حضور داشته‌است.

به اساس اطلاعات به دست آمده از آقای نور، در آن نشست، روی وضعیت امنیتی کشور به خصوص وخیم شدن وضعیت در برخی از ولایت‌ها از جمله شمال افغانستان، سقوط چندین ولسوالی و مرکز شهرها، افزایش فشار جنگ، افزایش بی‌سابقۀ آمار شهادت قوای مسلح و بیش‌تر شدن موج نگرانی مردم از وضعیت کنونی بحث صورت گرفت.

رییس اجرایی حزب جمعیت هم‌چنان گفته که برعلاوۀ موضوعات متذکره، روی طرح جدیدی که حاوی موضوعات امنیتی، سیاسی، اداری جامع، آشتی ملی، انتخابات و بقیه مواد مهم است، گفت‌وگو شد و خاطرنشان کرده که به زودی آن طرح نهایی خواهد شد.

آقای نور گفته که قرارست به زودی طرح جدید با بقیۀ اعضای شورای ایتلاف نجات برای افغانستان و اعضای ایتلاف بزرگ ملی کشور برای نظر خواهی پیش‌کش و نهایی شود.

این درحالی‌ست که افغانستان در وضعیت خوب امنیتی به سر نمی‌برد و در پهلوی آن تنش‌های سیاسی میان اشرف غنی، رییس جمهور و عبدالله عبدالله، رییس اجرایی در روز‌های اخیر نیز افزایش یافته‌ که باعث نگرانی جدی شهروندان کشور شده‌اند.

 

لینک اصلی: https://www.khaama.com/persian/archives/54342

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری خامه پرس

آخرین خبر ها:

Loading