Baztab News

پس از فراه؛ طالبان با حملات شان در چندین ولسوالی غزنی فاجعه آفریدند

٢٦ ثور ١٣٩٧ خبرگزاری خامه پرس

مقام‌های محلی و نماینده‌‎گان مردم در ولایت غزنی می‌گویند که شب گذشته، گروه طالبان بالای ۵ ولسوالی این ولایت حمله کردند و به دلیل کم‌توجهی دولت مرکزی، آنان فاجعه‌های را در آن ولسوالی‌ها خلق کرده‌اند.

محمد عارف رحمانی، نمایندۀ مردم غزنی در شورای ملی می‌گوید که شب گذشته، افراد طالبان بالای ولسوالی‌های گیرو، جیغتو، زنخان ولایت غزنی حمله کردند و در نتیجۀ توانستند که ولسوالی جیغتو را سقوط بدهند.

آقای رحمانی از شمار سربازان جان‌باخته در این روی‌داد چیزی نمی‌گوید؛ اما می‌افزاید که طالبان تجهیزات نظامی جدید از جمله هاموی‌های نیروهای امنیتی را با خود برده‌اند.

او افزوده که بر علاوه این، طالبان بالای ولسوالی زنخان غزنی نیز حمله کردند که در نتیجه، ۱۱ تن از نیروهای امنیتی ولسوالی ناوه که برای کمک آمده بودند و چندین تن از سربازان دایمی آن ولسوالی جان باخته‌اند.

آقای رحمانی علاوه کرده که طالبان بالای ولسوالی گیرو هم‌چنان حمله‌های را راه‌اندازی کرده و خاطر نشان ساخته که از تلفات آن روی‌داد تا هنوز اطلاعات کامل به دست‌رس نیست.

این نمایندۀ مردم غزنی ادامه داده که شب گذشته به هر دروازه‌یی که کوبیدیم که جیغتو را کمک کنید، زنخان را نجات دهید و حمله‌های هوایی را سازمان‌دهی کنید، هیچ‌کاری صورت نگرفت و بلاخره طالبان با حمله‌های شان چنین فاجعه‌های‌ را خلق کردند.

در همین ارتباط، ولسوال زنخان در صحبت با رسانه‌ها گفته‌است که در نیتجه حمله‌های طالبان، سه پوسته نیروهای امنیتی سقوط کرده‌اند.

از سوی هم، شورای ولایتی غزنی گفته‌اند که شب گذشته، ولسوالی‌های اندر و گیرو نیز تحت حمله‌های پی طالبان قرار گرفته‌اند.

گفتنی‌ست که با تماس‌های مکرر به عارف نوری، سخن‌گوی والی غزنی نتوانستیم که نظر آنان را در این مورد به دست آوریم.

لینک اصلی: https://www.khaama.com/persian/archives/54348

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری خامه پرس

آخرین خبر ها:

Loading