Baztab News

با کشته‌شدن 300 طالب فراه به تصرف نیروهای امنیتی درآمد

٢٦ ثور ١٣٩٧ سلام وطندار

نجیب دانش، سخنگوی وزارت داخله به سلام‌وطندار می‌گوید، طالبان پس از تقبل تلفات سنگین از شهر فراه پس زده شدند.

به گفتۀ آقای دانش، نیروهای امنیتی افغان از عصر دیروز عملیات پاکسازی را در شهر فراه آغاز کردند که پس از چند ساعت درگیری، با کشته‌شدن 300 طالب، شهر فراه به تصرف نیروهای امنیتی درآمد اما عملیات پاکسازی نیروهای امنیتی هم‌چنان ادامه دارد. آقای دانش از رقم دقیق تلفات نیروهای امنیتی چیزی نمی‌گوید.

عبدالبصیر سالنگی، والی فراه نیز در صفحۀ فیسبوکش نوشته است که 300 طالب مسلح کشته و ده‌ها تن دیگر زخمی شدند اما آسیبی به مردم ملکی و اداره‌های دولتی نرسیده است.

اما فرید هیبت، فعال مدنی در فراه به سلام‌وطندار می‌گوید، طالبان مدیریت شهری ریاست امنیت ملی و گمرک این ولایت را به آتش کشیدند و وارد زندان مرکزی نیز شدند، هرچند روشن نیست که کسی را هم از زندان آزاد کرده‌اند یا خیر.

به گفتۀ آقای هیبت، طالبان نتوانستند خودشان را به ساختمان فرماندهی امنیه و ساختمان ولایت برسانند.

با این همه، گروه طالبان با نشر خبرنامه‌یی، گفته‌های والی فراه را رد کرده و مدعی شده است که نیروهای این گروه شب گذشته شهر فراه را به تصرف خود درآوردند و پس از تحمیل تلفات سنگین به نیروهای امنیتی، دوباره این شهر راه ترک کرده‌اند.

لینک اصلی: http://salamwatandar.com/article.aspx?a=39671&utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+SalamWatandarFarsiRssFeed+%28SW+New+Farsi+Rss+%29

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از سلام وطندار

آخرین خبر ها:

Loading