بازتاب نیوز

حکومت مسئول امنیت و حفاظت جان خبرنگاران در ولایت فراه است

٢٦ ثور ١٣٩٧ خبرگزاری دید

مسئولان نی یا حمایت کننده رسانه‌های آزاد افغانستان با نشر اعلامیه‌ای می‌گوید که حکومت مسئول امنیت و حفاظت جان خبرنگاران در ولایت فراه است.

به گزارش خبرگزاری دید، با تشدید جنگ در شهر فراه، خبرنگاران و کارمندان رسانه‌ای نگران جان‌های خود و خانواده‌های شان‌اند و در تماس‌های مکرر با دیده‌بان رسانه‌های دفتر نی، خواهان حفاظت جان‌های خود و خانواده‌های شان شده‌اند.

طالبان از شب گذشته حملات تهاجمی شان را بالای شهر فراه آغاز کرده و گفته می‌شود بخش‌های شهر فراه به دست این گروه سقوط کرده است.

شماری از رسانه‌های محلی در ولایت فراه، با نزدیک شدن صدای جنگ، از ترس این که به آن‌ها و یا کارمندان شان آسیب نرسد، نشرات را به گونه‌ی موقت قطع نموده‌اند.

مسئولان نی می‌گویند: پنج دستگاه رادیویی، دو کانال تلویزیونی و چند رسانه‌ چاپی در ولایت فراه نشرات دارند.

رییس یکی از رسانه‌‌های محلی در ولایت فراه به دفتر نی گفت:« ما در حال حاضر نخست نگران جان‌های خود و خانواده‌های ما و در قدم دوم نگران سرمایه‌گذاری‌هایی که در این زمینه انجام داده‌ایم، هستیم.»

دفتر نی حمایت کننده رسانه‌های آزاد افغانستان نگرانی‌های شدید خبرنگاران و کارمندان رسانه‌ای ولایت فراه را با مقامات مسئول در میان گذاشته است .

نی مصرانه و مجدانه از حکومت وحدت ملی می‌خواهد تا هر آنچه در توان دارد برای حفظ جان خبرنگاران، خانواده‌های شان و تأسیسات رسانه‌یی انجام دهد.

مسئولین نی هشدار می‌دهند مسئولیت بعدی در هر حالتی در کل به دوش حکومت و به صورت ویژه به دوش مقامات امنیتی بوده و باید به مردم افغانستان پاسخگو باشند.

لینک اصلی: http://didpress.com/%D8%AD%DA%A9%D9%88%D9%85%D8%AA-%D9%85%D8%B3%D8%A6%D9%88%D9%84-%D8%A7%D9%85%D9%86%DB%8C%D8%AA-%D9%88-%D8%AD%D9%81%D8%A7%D8%B8%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86-%D8%AE%D8%A8%D8%B1%D9%86%DA%AF%D8%A7%D8%B1%D8%A7/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری دید

آخرین خبر ها:

Loading