Baztab News

در فراه چه می‌گذرد؟

٢٦ ثور ١٣٩٧ خبرگزاری دید

اعزام قوای کمکی

در همین حال، وزارت دفاع گفته‌ است که نیروهای پیاده، کوماندو و قوت‌های هوایی در فراه بر ضد مخالفان مسلح وارد عمل شده‌اند و اکنون در سه کیلومتری شهر فراه جنگ جریان دارد.

جنرال محمد رادمنش، سرپرست دفتر سخنگوی وزارت دفاع در یک نشست خبری گفت که مناطق فرقه ۷۰ سابقه و حومۀ آن اکنون تحت کنترول نیروهای امنیتی قرار دارد.

آقای رادمنش با بیان این‌که وضعیت امنیتی فراه اکنون زیر کنترول است، گفت:« از دشمن تا اکنون اضافه از ده نفر کشته شده و به همین تعداد زخمی دارند، نیروهای دفاعی افغانستان هم متأسفانه دو نفر که در شهر فراه به اساس استعمال مواد منفجره شهید شدند و چهار نفر سطحی زخمی داریم.»

این در حالیست که نظامیان امریکایی مستقر در افغانستان در توییتر نگاشته‌اند که شهر فراه زیر ادارۀ قوای حکومتی بوده و طیاره‌های ای-۱۰ سربازان امریکایی حملات هوایی به حمایت از نیروهای داخلی بر مواضع مخالفان انجام می‌دهد.

دو روز پیش از فراه در غرب کشور خبر رسید که مخالفان مسلح تهاجم گسترده‌ای را بر شهر فراه آغاز کرده و نیم این شهر را تصرف کرده‌اند.

لینک اصلی: http://didpress.com/%D8%AF%D8%B1-%D9%81%D8%B1%D8%A7%D9%87-%DA%86%D9%87-%D9%85%DB%8C%E2%80%8C%DA%AF%D8%B0%D8%B1%D8%AF%D8%9F/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری دید

آخرین خبر ها:

Loading