Baztab News

افزایش بهای موادخوراکی با فرارسیدن ماه رمضان

٢٦ ثور ١٣٩٧ خبرگزاری افق

شماری از شهروندان پایتخت٬ از افزایش بهای مواد خوراکی با فرارسیدن ماه مبارک رمضان ابراز نگرانی کرده و از حکومت می‌خواهند٬ در رسیدگی به این مشکل تلاش‌های لازم را به خرج دهند.

به گفته آنان٬ با فرارسیدن ماه مبارک رمضان نرخ موادغذایی در بازار کابل افزایش یافته و آنان با اقتصاد پایین و نبود کار٬ نمی‌توانند نیازهای موادخوراکی‌شان را تامین کنند.

احمد جاوید٬ یکی از باشندگان کابل به خبرگزاری افق گفت که با فرارسیدن ماه مبارک رمضان قیمت موادخوراکی از جمله برنج٬ روغن و آرد افزایش یافته است.

وی از حکومت به ویژه وزارت تجارت و صنایع انتقاد می‌کند که همه ساله در این ماه قیمت مواد خوراکی افزایش می‌یابد٬ اما دولت برای رفع آن هیچ اقدامی را روی دست نمی‌گیرد.

همچنان جمشید٬ یک تن از فروشندگان در کابل گفت که تاجران مواد خوراکی را با قیمت بلند برای دکانداران به فروش می‌رسانند و آنان ناگزیرند٬ آن را با قیمت بالاتر از خرید بفروشند.

اما شماری از تاجران٬ دلیل افزایش قیمت مواد خوراکی را بالا رفتن نرخ دالر در برابر پول افغانی می‌دانند. در یک هفته اخیر یک دالر آمریکایی٬ به ۷۱٫۰۴ افغانی به فروش رسیده است.

افزایش قیمت موادخوراکی٬ در ماه مبارک رمضان مشکلات زیادی را برای شهروندان به ویژه طبقه فقیر ایجاد کرده است. آنان همچنان از بیکاری و تنگ‌دستی در این ماه ابراز نگرانی می‌کنند.

در همین حال٬ مسافر قوقندی، سخنگوی وزارت تجارت و صنایع به خبرگزاری گفت که با فرارسیدن ماه رمضان تغییر در قیمت موادخوراکی بوجود نیامیده و با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد.

وی افزود که این وزارت کمیته‌ای را به منظور بررسی افزایش نرخ خرید و فروش اجناس ایجاد کرده و در آن  نمایندگان اتاق تجارت و صنایع کشور نیز حضور دارند.

این درحالی است که اکنون قیمت یک گونی برنج به ۲۵۰۰ افغانی٬ یک گونی آرد به ۱۲۵۰ افغانی و یک بوتل روغن مایع پنج لیتره به ۵۰۰ افغانی رسیده و آن افزایش قیمت را نشان می‌دهد.

لینک اصلی: http://www.ufuqnews.com/archives/82254

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری افق

آخرین خبر ها:

Loading