Baztab News

ورزشکاران باید بیمه شوند

٢٦ ثور ١٣٩٧ آژانس افغان خبر

حسین بخش صفری، یکتن از ورزشکاران رشته جوجیتسو و فری فایت کشور می گوید، عملکرد اداره ورزشی ضعیف بوده و حکومت باید ورزشکاران را بیمه نماید.

به گزارش افغان نیوز: حسین بخش صفری، یکتن از ورزشکاران و مدال آور طلایی کشور، روز چهارشنبه( ۲۶ – ثور) در یک مصاحبه اختصاصی به خبرنگار افغان نیوز گفت: حکومت و اداره ورزشی افغانستان در حمایت و همکاری با ورزشکاران ضعیف عمل می کنند.

وی افزود؛ "جوجیتسو" یکی از رشته های ورزشی جاپانی است که از چند سال به این طرف با ابتکارات ورزشکاران در افغانستان رونق یافته است. وی مدت شش سال می شود که در این رشته فعالانه می درخشد.

 صفری می گوید؛ اداره ورزشی تنها در قسمت آوردن انواع مدال ها توجه دارد؛ اما استراتژی واحد و دقیق برای پلان ها و کارکردهای آینده ورزشکاران ندارد.

وی علاوه نمود، تشویق و حمایت دولت از ورزشکاران کافی نیست، بلکه باید پلان بنیادی برای ورزشکاران روی دست گرفته شود.

صفری می گوید، ورزشکاران همچنان باید یک کمپ تمرینی مشخص داشته باشند که این طرح چندین بار به حکومت و اداره ورزشی پیشنهاد شده؛ اما تا کنون توجه صورت نگرفته است.

گفتنی است که مقامات و اداره ورزشی کشور به اساس روابط و پول با ورزشکاران شان برخورد می کنند، کسیکه روابط و پول ندارد، به خواست ها و نیازهای شان توجه جدی صورت نمی گیرد.

قابل ذکر است که ورزشکاران افغانستان در مسابقات آسیایی که با حضور ورزشکاران ۶۵ کشور در عشق آباد پایتخت ترکمنستان برگزار گردیده بود، مدال طلا و نقره کسب نمودند.

ورزشکاران باید بیمه شوندSHARE ON TwitterFacebookWhatsAppGoogle+BufferLinkedInPin It

لینک اصلی: http://afkhabar.com/%D9%88%D8%B1%D8%B2%D8%B4%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AF-%D8%A8%DB%8C%D9%85%D9%87-%D8%B4%D9%88%D9%86%D8%AF

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از آژانس افغان خبر

آخرین خبر ها:

Loading