Baztab News

طالبان شب گذشته بر 4 ولسوالی غزنی حمله کردند

٢٦ ثور ١٣٩٧ سلام وطندار

فرمانده قول اردوی 203 تندر می‌گوید که نیروهای امنیتی این ولایت حملات طالبان را عقب زده و تلفات سنگینی به این گروه وارد کردند.

شماری از اعضای شورای ولایتی غزنی نیز می‌گویند، طالبان شب گذشته توانستند که فرماندهی پولیس جغتو و 3 پاسگاه پولیس را در ولسوالی زنخان برای چندین ساعت تصرف کنند.

جنرال شعور گل،  فرمانده قول اردوی 203 تندر در حوزۀ جنوب شرق کشور که این روزها برای رهبری جنگ به ولایت غزنی آمده است، می‌گوید طالبان شب گذشته یک بار دیگر با تمام توان شان بر ولسوالی‌های زنخان، جغتو، اندر و گیلان این ولایت یورش بردند. اما با تحمل تلفات سنگین مجبور به عقب‌نشینی شدند.

به گفتۀ شعورگل، در این درگیری‌ها 50 طالب کشته و 10 طالب دیگر زخمی شدند.

نصیر احمد فقیری، عضو شورای ولایتی غزنی می‌گوید، در درگیری‌های شب گذشته 15 نیروی امنیتی در ولسوالی زنخان و 11 نیروی امنیتی دیگر در ولسوالی جغتو جان باخته و 8 تن دیگر زخمی شده‌اند.

فقیری می‌افزاید، طالبان سلاح و مهمات زیادی را از این دو ولسوالی باخود برده و آن‌هایی را که نتوانستند ببرند، آتش زدند.

به گفتۀ این عضو شورای ولایتی غزنی، به در خواست آن‌ها برای حملۀ هوایی بر طالبان، پاسخی داده نشد.

حملات اخیر طالبان بر ولسوالی‌های نزدیک به شهر غزنی و پاسگاه‌های دفاعی شهر، سبب نگرانی جدی شهروندان غزنی شده و حتا  سبب کاهش حضور مردم در شهر شده است.

گروه طالبان نیز در سایت شان ادعا کردند که افراد این گروه شب گذشته ولسوالی جغتوی غزنی را تصرف کردند و پس از تلفات سنگینی که بر نیروهای امنیتی وارد کردند، مقدار زیادی مهمات و وسایط نقلیۀ دولتی را به دست آوردند. 

لینک اصلی: http://salamwatandar.com/article.aspx?a=39680&utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+SalamWatandarFarsiRssFeed+%28SW+New+Farsi+Rss+%29

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از سلام وطندار

آخرین خبر ها:

Loading