Baztab News

حملۀ نیروهای امنیتی به مدرسۀ هاشمیه در کندز؛ رئیس جمهور معذرت خواست

٢٦ ثور ١٣٩٧ سلام وطندار

رئیس جمهور غنی به خاطر حمله بر مدرسۀ هاشمیه در روستای دفتانی دشت‌ارچیِ کندز معذرت‌ خواست.

محمداشرف غنی امروز در دیدار با بزرگان و خانواده‌های قربانیان رویداد کندز پس از عذرخواهی می‌گوید: «تفاوت میان فتنه‌گران و حکومت قانونی همین است که حکومت قانونی از اشتباهاتی که در حق ملت صورت گرفته معذرت می‌خواهد.»

رئیس جمهور می‌افزاید که حکومت بر علاوۀ جبران خسارات این رویداد، منار یادبودی به نام شهدا و مسجد جامع برای مردم آسیب‌دیدۀ منطقه اعمار می‌کند.

آقای غنی می‌گوید که جنگ اصول دارد، اما طالبان به هیچ اصولی پایبند نیستند و از حمله بر مسجدها و مکان‌های عمومی دریغ نمی‌کنند.

حدود بیست‌ودو روز پیش در نتیجۀ حملۀ هوایی نیروهای امنیتی بر مدرسۀ هاشمیه در روستای دفتانی ولسوالی دشت‌ارچیِ کندز بیش از 100 تن کشته و حدود 200 تن دیگر زخمی شده‌اند.

حمیدالله حمیدی، فرمانده پولیس کندز گفته بود که در میان کشته‌شده‌ها زنان و کودکان نیز دیده می‌شوند. ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان نیز با تأیید این رویداد در خبرنامه‌یی در آن زمان گفته بود که در این حمله حدود ۱۵۰ غیرنظامی کشته و زخمی شده‌اند.

لینک اصلی: http://salamwatandar.com/article.aspx?a=39697&utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+SalamWatandarFarsiRssFeed+%28SW+New+Farsi+Rss+%29

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از سلام وطندار

آخرین خبر ها:

Loading