بازتاب نیوز

۹ شبه نظامی در عملیات سپاه پاسداران در غرب ایران کشته شدند

١٩ جوزا ١٣٩٧ یورو نیوز

این عملیات در منطقۀ مرزی اشنویه واقع در استان آذربایجان غربی، در نزدیکی مرز عراق اجرا شد. به گفتۀ سپاه پاسداران، این تیم مسلح از مرز عبور کرده و وارد ایران شده بود تا طرح حمله‌ای را به اجرا بگذارد.

در بیانیه‌ای که توسط خبرگزاری ایرنا منتشر شد، آمده است: «عناصر تیم تروریستی به تبعیت از دستور سران گروهک‌های تروریستی، در شمال عراق با برنامه‌ریزی دقیق جهت اقدامات تروریستی و ضدامنیتی قصد نفوذ به داخل کشور را داشتند... [این گروه] از نفوذ به داخل منطقه ناکام مانده و در منطقه مرزی اشنویه به طور کامل منهدم شدند.»

هویت این شبه نظامیان اعلام نشده است و بر اساس بیانیه، اجرای این عملیات ضدتروریستی هیچ تلفاتی را نیز در میان نیروهای سپاه در پی نداشته است.

یک سال پیش از این، در ۷ ژوئن ۲۰۱۷ میلادی (۱۷ خرداد ۱۳۹۶) حملۀ شبه نظامیان به ساختمان مجلس شورای اسلامی در تهران و آرامگاه روح الله خمینی، رهبر انقلاب ایران دست‌کم ۱۷ کشته بر جای گذاشت. داعش مسئولیت حملات تهران را برعهده گرفت.

بیشتر بخوانید:

حملات تهران؛ هویت مهاجمان اعلام شد

شناسایی فرمانده حملات تهران و بازداشت ۶ مظنون در استان کردستان

عماد؛ کودکی که در روز حمله داعش در تهران خبرساز شد

لینک اصلی: http://fa.euronews.com/2018/06/09/iran-border-iraq-revolutionary-guards-killed-nine-militants-operation-terrorist-groups

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از یورو نیوز

آخرین خبر ها:

Loading