بازتاب نیوز

لوی درستیز پاکستان به کابل سفر می‌کند

٢٢ جوزا ١٣٩٧ صدای آمریکا

ریاست جمهوری افغانستان، تأیید کرد که قرار است جنرال قمر جاوید باجوه، لوی درستیز پاکستان امروز سه شنبه (۲۲ جوزا) به دعوت رئیس جمهور غنی به کابل سفر کند.

شاه حسین مرتضوی، معاون سخنگوی ارگ، به رادیو آشنا – صدای امریکا گفت که در نظر است پس از چاشت امروز جنرال قمر باجوه، به کابل برسد.

آصف غفور، سخنگوی اردوی پاکستان نیز در صفحۀ توییترش به زبان پشتو سفر جنرال باجوه، را به کابل تأیید کرده است.

جنرال غفور، نگاشته است: "لوی درستیز اردوی پاکستان را رئیس جمهور اشرف غنی، به صورت خصوصی دعوت کرده است. پاکستان می‌خواهد که تلاش‌های افغانستان و امریکا/ناتو برای امنیت افغانستان کامیاب شود".

آجندای گفتگوی رئیس جمهور غنی با جنرال باجوه، تا اکنون روشن نشده است؛ اما منابع نزدیک به حکومت گفته اند که دو جانب برعلاوۀ گفتگو روی همکاری‌های امنیتی، در مورد مسأله صلح با طالبان نیز صحبت خواهند کرد.

هیأتی که ماه گذشته به رهبری محمدحنیف اتمر، مشاور امنیت ملی افغانستان به اسلام‌آباد رفته بود، دعوت رئیس جمهور غنی از لوی درستیز پاکستان را مطرح ساخت که او هم پذیرفت.

لوی درستیز پاکستان در زمانی به کابل سفر می‌کند که امروز نخستین روز آتش‌بس اعلان‌شدۀ رئیس جمهور غنی، با طالبان است. طالبان نیز یک آتش‌بس سه روزه را با نیروهای افغان اعلان کرده اند که در روز اول عید فطر آغاز خواهد شد.

لینک اصلی: https://www.darivoa.com/a/Pakistan-chief-of-army-visit-Kabul-on-Tuesday-afternoon/4434940.html

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از صدای آمریکا

آخرین خبر ها:

Loading