بازتاب نیوز

تأکید کابل و اسلام آباد بر نابودی هراس افگنان و پشتیبانی از روند صلح

٢٣ جوزا ١٣٩٧ پاسبانان

پاسبانان- کابل:

در حالی که طالبان برای پایان نبرد در کشور برای حکومت وحدت ملی چراغ سبز نشان داده اند، یک روز پیش قمر جاوید باجوا رییس ستاد ارتش پاکستان برای دیدار و بحث روی «برنامه ی عمل افغانستان- پاکستان برای صلح و همبستگی» با مقام های ارشد افغانستان دیروز وارد کابل شد. در این دیدار، رییس ستاد ارتش پاکستان گفته است که صلح و ثبات پاکستان وابسته به تأمین صلح افغانستان است. این جنرال پاکستانی تأکید کرده که اسلام آباد به حاکمیت ملی افغانستان احترام داشته و با تمامی ابزارهای سیاسی، نظامی و اقتصادی برای مبارزه با هراس افگنی و وادار ساختن طالبان به پیوستن در روند صلح، با کابل کار خواهد کرد.

با این همه عبدالله عبدالله در این دیدار ابراز امیدواری کرده است که به زودی دو طرف بتوانند برنامه ی «عمل افغانستان- پاکستان برای صلح و همبستگی» را عملی کرده و این طرح بتواند فرصتی برای برداشتن گام های عملی در امر مبارزه با هراس افگنی را فراهم سازد. او خوشبین است که این طر می تواند اعتماد میان دو کشور را بیشتر نماید. آقای عبدالله گفته است که افغانستان هیچ هراس افگن خوب و بد را نمی شناسد ولی برای تأمین صلح از هیچ گونه تلاشی دریغ نخواهد کرد. به باور وی سیاست های اشتباه گذشته به سود هیچ طرف نیست و باید با همکاری مشترک و تغییر سیاست تأریخ منطقه به سوی مثبت رقم زده شود. او بار دیگر تأکید ورزید که باید پیام واضح به طالبان و تمامی هراس افگنان فرستاده شود که نبرد در این کشور راه حل نیست.

این در حالیست که با اعلام آتش بس میان حکومت و طالبان، جنگجویان این گروه در نخستین روز آتش بس یک ولسوالی را سقوط دادند و دست کم 30 نظامی کشور را به کام مرگ فرستادند.

 

The post تأکید کابل و اسلام آباد بر نابودی هراس افگنان و پشتیبانی از روند صلح appeared first on Pasbanan.

لینک اصلی: http://pasbanan.com/dr/kabul-and-islamabad-emphasized-on-the-elimination-of-terrorists-and-backed-peace/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از پاسبانان

آخرین خبر ها:

Loading