بازتاب نیوز

۳۰ حزب سیاسی انتخابات را تهدید به تحریم کردند

٢٣ جوزا ١٣٩٧ خبرگزاری صنا

خبرگزاری صنا

خبرگزاری صنا - آخرین اخبار افغانستان و جهان

تقریبا ۳۰ حزب و جریان سیاسی افغانستان در انتقاد به نظام انتخاباتی کنونی برای ایجاد پارلمانی قوی خواستار تغییر ساختار انتخابات کشور و تصویب طرح «رای قابل انتقال» در انتخابات آینده شدند.

به گزارش خبرگزاری صنا ، در این نشست نمایندگانی از احزاب «حزب جمعیت اسلامی»، «حزب جنبش ملی اسلامی»، «حزب وحدت اسلامی»، «حزب اسلامی» به رهبری حکمتیار، «حزب افغان ملت»، «حزب محاذ ملی» و «حزب وحدت اسلامی» نیز حضور داشتند.

«اسدالله سعادتی» به عنوان نماینده حزب وحدت اسلامی افغانستان در این نشست ضمن تاکید بر تغییر نظام انتخاباتی افغانستان به تناسبی اظهار داشت که نظام کنونی انتخابات در این کشور بخشی از مشکلات افغانستان است.

سعادتی گفت که با سیستم فعلی انتخاباتی، کرسی‌های پارلمان پیش از برگزاری انتخابات -به دلیل سهیم نبودن احزاب سیاسی- خرید و فروش می‌شود.

وی ادامه داد که در نظام تناسبی موضوعات مختلفی از جمله تناسب قومی، ولایتی، جغرافیای و همچنین بُعد توازن حزبی و حتی توازن افراد مستقل در انتخابات در نظر گرفته می‌شود و این سبب کارآمدی بیشتر پارلمان خواهد شد.

۳۰ حزب سیاسی انتخابات را تهدید به تحریم کردند

لینک اصلی: http://sana.af/%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D8%B3%DB%8C/%DB%B3%DB%B0-%D8%AD%D8%B2%D8%A8-%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8%D8%A7%D8%AA-%D8%B1%D8%A7-%D8%AA%D9%87%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%AA%D8%AD%D8%B1%DB%8C%D9%85/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری صنا

آخرین خبر ها:

Loading