بازتاب نیوز

سرور دانش: تغییر در نظام انتخاباتی نیازمند زمان بیشتر است

٢٣ جوزا ١٣٩٧ خبرگزاری یاش

خبرگزاری یاش: سرور دانش، معاون دوم ریاست جمهوری می‌گوید که خواست احزاب سیاسی مبنی بر تغییر نظام انتخاباتی قابل تأمل، اما نیازمند زمان بیشتر است.

سرور دانش، معاون دوم رئیس‌جمهور در دیدار با سفیر امریکا در مورد انتخابات و چگونگی برگزاری انتخابات پیش‌رو گفت‌‌وگو کرد.

معاون رئیس‌جمهور با اشاره به این‌که برگزاری انتخابات ولسی‌جرگه و شوراهای ولسوالی به عنوان یک پروسه گفت، حکومت، احزاب و جریان‌های سیاسی و همه شهروندان کشور مسؤلیت دارند که با هرگونه موانع احتمالی در مسیر برگزاری انتخابات مبارزه کرده و نگذارند که این پروسه ملی به مشکل مواجه شود.

در این دیدار جان آرباس، سفیر ایالات متحده امریکا مقیم کابل، با استقبال از تلاش‌های حکومت وحدت ملی در زمینه صلح و برگزاری انتخابات، آتش‌بس بین حکومت افغانستان و گروه طالبان را یک فرصت قابل استفاده خواند.

وی تأکید کرد، دولت امریکا به همکاری‌های خود با مردم افغانستان برای مبارزه با تروریزم و سرانجام متقاعد کردن گروه طالبان برای مذاکرات صلح همچنان متعهد است.

سفیر ایالات متحده امریکا به حمایت مردم، احزاب و جریان‌های سیاسی از برگزاری انتخابات پارلمانی و شوراهای ولسوالی تأکید کرد. او گفت، عدم حمایت از انتخابات و بی‌توجهی برای تشویق مردم به شرکت در این پروسه، برای آینده افغانستان یک چالش و خطر است.

وی یک‌بار دیگر حمایت دولت امریکا را نسبت به برگزاری انتخابات سال جاری در افغانستان اعلام کرد.  

Post Views:

0

لینک اصلی: https://yash.news/?p=15737

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری یاش

آخرین خبر ها:

Loading