بازتاب نیوز

صیاد: تبلیغات پیش از موقع، امتیاز منفی محسوب می‌شود

٢٣ جوزا ١٣٩٧ سلام وطندار

مسؤولان کمیسیون مستقل انتخابات امروز در یک نشست خبری در کابل اعلام کردند که مطابق به جدول زمانی انتخابات، روز قبل مرحلۀ ثبت‌نام نامزدان مجلس نمایندگان و شوراهای ولسوالی‌ها در سراسر کشور به استثنای ولایت غزنی پایان یافت.

گلاجان عبدالبدیع صیاد، رئیس کمیسیون مستقل انتخابات می‌گوید که 1 هزار 981 مرد و 381 زن برای مجلس نمایندگان و 2 هزار 851 مرد و 207 زن دیگر خود را برای شورای ولسوالی‌ها نامزد کرده‌اند.

فهرست نهایی نامزدان مجلس نمایندگان و شوراهای ولسوالی‌ها پس از بررسی اسناد آنان از سوی کمیسیون مستقل انتخابات به تاریخ 7 سرطان اعلام خواهد شد.

صیاد می‌گوید که به دلیل نبود امنیت ، مشکلات فرهنگی، نداشتن سند صنف دوازدهم برخی کاندیدان، نبود امتیازات برای اعضای شوراهای ولسوالی‌ها در قانون انتخابات، سبب شده است که افراد کمتری خود را برای عضویت در این شوراها نامزد کنند.

رئیس کمیسیون مستقل انتخابات می‌افزاید، کمپاین و یا کارزار انتخاباتی پیش از وقت نامزدان تخطی به شمار می‌آید و ممکن است بر انتخاب نهایی نامزدان تاثیر منفی بگذارد.

این در حالی‌ست که پیش از این برخی از نامزدان احتمالی مجلس نمایندگان در شبکه‌های اجتماعی به تبلیغات پرداخته‌ و شماری از آن‌ها تجمع‌های کوچکی را نیز راه‌اندازی کردهاند.

لینک اصلی: http://salamwatandar.com/article.aspx?a=40337&utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+SalamWatandarFarsiRssFeed+%28SW+New+Farsi+Rss+%29

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از سلام وطندار

آخرین خبر ها:

Loading