بازتاب نیوز

ترامپ: کره شمالی دیگر بزرگترین تهدید علیه آمریکا نیست

٢٣ جوزا ١٣٩٧ یورو نیوز

آقای ترامپ در حساب توییتر خود نوشت: « سفر طولانی بود اما همه می‌توانند نسبت به روزی که به قدرت رسیدم، احساس امنیت بیشتری داشته باشند. دیگر تهدید هسته‌ای از جانب کره شمالی وجود ندارد. ملاقات با کیم جونگ اون تجربه بسیار جالب و مثبتی بود. کره شمالی پتانسیل بالایی برای آینده دارد.»

بیشتر بخوانید:

ترامپ پس از دیدار با کیم جونگ اون: امیدوارم ایران بعد از تحریم‌ها برای یک توافق واقعی بازگردد

تلویزیون کره شمالی: ترامپ با لغو تحریم‌ها موافقت کرده است

واکنش‌های جهانی به دیدار ترامپ و کیم جونگ اون

رئیس جمهوری ایالات متحده در دوران کارزار انتخاباتی خود با انتقاد شدید از عملکرد دولت اوباما در قبال بحران هسته‌ای کره شمالی، خواستار پیش‌برد یک رویکرد تهاجمی نسبت به این کشور شده بود.

رهبران ایالات متحده آمریکا و کره شمالی روز سه‌شنبه در سنگاپور دیداری تاریخی داشتند. ترامپ و کیم جونگ اون با امضای یک بیانیه مشترک، بر ادامه روند خلع سلاح هسته‌ای کره شمالی و دادن تضمین‌های امنیتی به این کشور، موافقت کردند.

دونالد ترامپ در یک توییت دیگر با ابراز خرسندی از رویکرد دیپلماتیک دولت خود به بحران کره نوشت: «قبل از به قدرت رسیدن قول داده بودیم که به جنگ کره خواهیم رفت. پرزیدنت اوباما گفته بود "کره شمالی بزرگ‌ترین و خطرناک‌ترین مشکل ما است." دیگر اینطور نیست. امشب راحت بخوابید.»

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

لینک اصلی: http://fa.euronews.com/2018/06/13/historic-summit-north-korean-kim-jong-un-pyongyang-no-longer-posed-nuclear-threat

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از یورو نیوز

آخرین خبر ها:

Loading