بازتاب نیوز

خوشبینی‌ها به ادامه آتش‌بس میان حکومت و طالبان

٢٣ جوزا ١٣٩٧ خبرگزاری یاش

خبرگزاری یاش: ملا عبدالسلام ضعیف سفیر پیشین طالبان در اسلام‌آباد با خوشبینی به ادامه آتش‌بس میان حکومت و طالبان، می‌گوید سقوط نظام به سود کشور نیست و تأکید می‌کند که احتمال دارد این آتش‌بس تمدید شود.

این مقام پیشین گروه طالبان در گفت‌وگویی با رسانه‌ها گفته است بجای تلاش برای سقوط نظام، می‌بایست تلاش صورت گیرد تا نظام کنونی اصلاح شده و توسعه یابد.

این در حالی است که علیرغم اعلام آتش‌بس توسط گروه طالبان در روزهای عید، اما ملا هبت‌الله رهبر این گروه طی پیام عیدی خود، خروج نیروهای خارجی از افغانستان و همچنین مذاکرات رو در رو با امریکا را به‌عنوان تنها راه‌حل پایان جنگ در افغانستان خوانده است.

غلام فاروق مجروح، نماینده مردم هرات در مجلس در رابطه با این خواسته گروه طالبان می‌گوید: «طالبان تلاش دارند که به نوعی اهمیت خود را بالا ببرند که ما می‌خواهیم با یک ابرقدرت جهان گفت‌وگو کنیم».

گروه طالبان در حالی در روزهای عید آتش‌بس اعلام کرد که رئیس‌جمهور غنی چند روز قبل از آن میان حکومت و گروه طالبان اعلام آتش‌بس کرده بود. پس از اعلام این آتش‌بس، اما حملات گروه طالبان در گوشه و کنار کشور به دشت جریان داشت.

Post Views:

3

لینک اصلی: https://yash.news/?p=15753

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری یاش

آخرین خبر ها:

Loading