بازتاب نیوز

جام جهانی روسیه ۲۰۱۸ امروز با بازی روسیه- عربستان کلید می‌خورد

٢٤ جوزا ١٣٩٧ صدای افغان - آوا

به گزارش آوا، روسیه برای نخستین بار میزبان این جام است و تیم فوتبال این کشور تاکنون نتوانسته است نتیجۀ قابل ملاحظه ای از جام های جهانی فوتبال به دست آورد.

 

در آغازین روز جام جهانی که بدون شک با یک برنامۀ افتتاحیه همراه خواهد بود، ناظران به این باور اند که روسیه تلاش نهایی خود را خواهد کرد تا نشان دهد که یکی از مدعیان جام جهانی فوتبال است.

 

روز جمعه، سه رقابت برگزار خواهد شد که در آن نخستین بازی، میان تیم های فوتبال مصر و اوروگوئه برگزار می شود.

 

هنوز مشخص نیست که آیا محمد صلاح؛ مهاجم و کاپیتان تیم ملی مصر پس از مصدوم شدن در رقابت لیگ قهرمانان اروپا، خواهد توانست در اولین بازی مصر شرکت کند یا خیر.

 

مسابقات میان تیم های مراکش – ایران و پرتغال – اسپانیا در گروه ب که بیشتر به «گروه مرگ» موسوم است نیز روز جمعه راه اندازی خواهد شد.

 

رقابت روز پنجشنبه میان تیم های عربستان سعودی و روسیه، ساعت ۷:۳۰ بعد از ظهر به وقت افغانستان آغاز می شود.

 

نخستین جام جهانی فوتبال در سال ۱۹۳۰ میلادی برگزار شد که پس از آن به استثنای ۱۹۴۲ و ۱۹۴۶ که به خاطر جنگ دوم جهانی رقابت ها برگزار نشد، هر چهار سال بعد این رقابت ها در یکی از کشورهای جهان و یا به گونۀ مشترک توسط دو یا سه کشور میزبانی می شود.

 

لقب قهرمانی ۲۰ تورنمنت جام جهانی را هشت کشور جهان از آن خود کرده اند که برازیل با کسب پنج لقب قهرمانی در صدر بیشترین برندۀ جام جهانی قرار داشته و تنها تیمی است که در هر جام جهانی حضور داشته است.

 

ایتالیا و آلمان هر کدام چهار بار جام را به خانه برده اند؛ ارجنتاین و اوروگوئه هر کدام دو بار قهرمان جام جهانی فوتبال شده و انگلستان، فرانسه و اسپانیا فقط یکبار بر سکوی قهرمانی این تورنمنت تکیه زده اند.

 

تیم ملی فوتبال آلمان، مدافع لقب قهرمانی از مدعیان این جام به حساب می رود؛ فرانسه، انگلستان، پرتغال – قهرمان جام ملت های اروپا و برازیل از جمله تیم هایی هستند که می توانند برای حریف های خود دردسر ایجاد کنند.

 

جام جهانی فوتبال روسیه که بیست و یکمین تورنمنت جهانی فیفاست، میزبان ۳۲ تیم می باشد که قرار است در هشت گروه نخست به گونۀ گروهی به رقابت بپردازند.

 

در جام جهانی ۲۰۱۸ فوتبال روسیه تیم های ایتالیا – قهرمان چهار مرتبه ای و هالند حضور ندارند؛ اما تیم فوتبال آیسلند برای نخستین بار توانست در این جام اشتراک کند.

 

قطر در سال ۲۰۲۲ و امریکا، کانادا و مکسیکو به گونۀ مشترک در ۲۰۲۶ جام جهانی فوتبال را میزبانی خواهند کرد.

 

 

لینک اصلی: http://www.avapress.com/fa/news/165380/%d8%ac%d8%a7%d9%85-%d8%ac%d9%87%d8%a7%d9%86%db%8c-%d8%b1%d9%88%d8%b3%db%8c%d9%87-%db%b2%db%b0%db%b1%db%b8-%d8%a7%d9%85%d8%b1%d9%88%d8%b2-%d8%a8%d8%a7%d8%b2%db%8c-%d8%b9%d8%b1%d8%a8%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d9%86-%da%a9%d9%84%db%8c%d8%af-%d9%85%db%8c-%d8%ae%d9%88%d8%b1%d8%af

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از صدای افغان - آوا

آخرین خبر ها:

Loading