بازتاب نیوز

جنرال رازق مداخله در امور انتخابات را رد کرد

٢٤ جوزا ١٣٩٧ خبرگزاری یاش

خبرگزاری یاش: جنرال عبدالرازق، فرمانده امنیه ولایت قندهار، با رد اتهامات علیه خودش مبنی بر مداخله در امور انتخاباتی، این اتهامات را بی‌بنیاد خواند.

عبدالبدیع صیاد، رئیس کمیسیون انتخابات، روز گذشته چهارشنبه (۲۳ جوزا) در یک نشست خبری گفت که شماری از والی‌ها و فرماندهان پولیس در برخی از ولایت‌ها در روند انتخابات مداخله می‌کنند.

آقای صیاد مشخصاَ از فرمانده ولایت قندهار نام برد و گفت وی با برخی از نامزدان احتمالی در ولایت قندهار برخورد سلیقوی دارد.

او گفت که کمیسیون مستقل انتخابات نگرانی خود را در این زمینه با حکومت افغانستان در میان گذاشته است.

به گفته رئیس کمیسیون انتخابات شماری از والیان و فرماند‌هان امنیه با صدور مکتوب‌ها در مورد برخی نامزدان مشخص، روند ثبت‌نام آنان را با کندی مواجه ساختند و برخی نتوانستند ثبت‌نام کنند.

جنرال رازق با رد این اتهامات می‌گوید که در ولایت قندهار ۱۳۰ تا ۱۴۰ نفر نامزده بوده که فرماندهی امنیه به آنان استعلام داده بود تا سوابق آنان بررسی گردد تا کدام پیشینه جرمی نداشته باشند.

فرمانده پولیس ولایت قندهار بررسی و پیگرد پیشینه جرمی افراد را حق خود دانسته و گفت که کار ثبت‌نام پنج یا شش نفر به این دلیل متوقف شد که آنان مرتکب جرم شده بودند.

وی با زیر سوال بردن استقلالیت کمیسیون مستقل انتخابات، گفت در ۷ ولسوالی آن ولایت نه ثبت‌نام صورت گرفته است و نه مواد انتخاباتی انتقال داده شده و نه هم تذکره به مردم توزیع شده است.

بر بنیاد اطلاعات کمیسیون مستقل انتخابات تاکنون ۲۴۰۰ نفر برای ولسی جرگه و بیش از ۳۰۰۰ نفر باری شوراهای ولسوالی ثبت‌نام کرده‌اند.

Post Views:

4

لینک اصلی: https://yash.news/?p=15774

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری یاش

آخرین خبر ها:

Loading