بازتاب نیوز

اسامی برندگان مسابقات ستاره های قران و سیرت النبی اعلام شد

٢٤ جوزا ١٣٩٧ خبرگزاری آریانا نیوز

آریانانیوز: ستاره های قران و سیرت النبی ﷺ از میان شاگردان مکاتب دولتی و خصوصی شهر کابل برگزیده شدند…

در ماه مبارک رمضان همه ساله از سوی ریاست معارف شهر کابل میان شاگردان ذکور و اناث مکاتب دولتی و خصوصی شهر کابل مسابقات حسن تلاوت قران عظیم الشان و آموزه های از سیرت النبی ﷺ راه اندازی می شود که از شروع ماه مبارک رمضان سال روان نیز این مسابقات آغاز گردید.

غرض انتخاب ستاره قران، شاگردان از صنف چهارم الی دوازدهم ثبت نام نموده بودند که طی سه مرحله امتحان گرفته شد و در نتیجه در بخش اناثیه:

1- شگوفه متعلم صنف دهم لیسه مستوره غوری مقام اول و لقب ستاره قران را از آن خود کرد.

2- زهرا متعلم صنف دهم لیسه عبدالمجید مصطفی غزنوی مقام دوم

3- شازیه متعلم صنف یازدهم لیسه مؤمنه خاتول حایز مقام سوم گردیدند.

اما در بخش شاگردان ذکور عبدالباری متعلم صنف دوازدهم لیسه غلام حیدرخان مقام اول را از خود کرده و مفتخر به لقب ستاره قران گردید، مقام دوم ستاره قران را حبیب الله متعلم صنف دهم از لیسه آزادی و نوید الله متعلم صنف دهم از لیسه انصاری مقام سوم را در بخش قرائت به خود اختصاص داد.

به همین ترتیب در بخش دانستنی های از سیرت النبی ﷺ، نیلوفر متعلم صنف دوازدهم از لیسه سیدال ناصری لقب ستاره سیرت النبی ﷺ را بدست آورد. عبدالله متعلم صنف یازدهم لیسه شیخ المشایخ مقام دوم و سوریه شاگرد صنف دوازدهم لیسه سیدال ناصری حایز مقام سوم سیرت النبی ﷺ گردیدند.

داکتر محمد میرویس بلخی سرپرست وزارت معارف در این محفل بزرگ روحانی از برنامه ریاست معارف شهر کابل در پیوند به راه اندازی مسابقات حسن تلاوت قران کریم و سیرت النبی ﷺ به نیکوی یاد کرده، در مورد عظمت قران کریم و رفتار افتخار بشریت و اشرف المخلوقات حضرت محمد ﷺ صحبت نمودند و از جوانان و شاگردان خواستند که نه تنها سیرت و راه آن حضرت ﷺ را تعقیب، بلکه در تمام بخش های زنده گی خویش آنرا الگو قرارداده و تطبیق نمایند زیرا یگانه راه پیروزی دنیوی و سرخرویی آخرت همین است.

متعاقباً محترم داکتر ضمیر گوارا رییس معارف شهر کابل در حالیکه تشریف آوری محترم داکتر محمد میرویس بلخی سرپرست وزارت، معینان محترم هریک داکتر محمد شفیق صمیم و داکتر اسدالله محقق جهانی و سایر روسا و مهمانان را خوش آمدید گفته در مورد چگونگی این مسابقات که همه ساله میان شاگردان عموم مکاتب شهر کابل صورت می گیرد، معلومات ارایه داشتند.

در اخیر ستاره ها و شاگردان که مقام های دوم و سوم را گرفته بودند از سوی سرپرست وزارت معارف و رهبری این وزارت با اهدای تحایف مورد تفقد و شفقت قرار گرفتند.

شایان ذکر است که مجموعا در این هر دو رقابت اضافه از یکصدهزار شاگرد ثبت نام و اشتراک نموده که در بخش سیرت النبی ﷺ شاگردان از صنوف هفتم الی دوازدهم بودند.

لینک اصلی: https://ariananews.co/news/اسامی-برندگان-مسابقات-ستاره-های-قران-و.html/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری آریانا نیوز

آخرین خبر ها:

Loading