بازتاب نیوز

دادستانی کل: به جرایم انتخاباتی رسیدگی خواهد شد

٢٤ جوزا ١٣٩٧ خبرگزاری افق

مقام‎های دادستانی کل اعلام کردند که تاکنون از سراسر کشور حدود ۵۸ تن به اتهام جعل، تذویر و فروش تذکره‌های استیکردار بازداشت شده‌اند.

جمشید رسولی، سخنگوی دادستانی کل امروز پنج‌شنبه، ۲۴ جوزا طی یک نشست خبری در کابل گفت که پرونده‌های این افراد تحت بررسی قرار دارد و با مجرمان انتخاباتی مطابق قانون برخورد خواهد شد.

وی افزود که رسیدگی به تخلفات انتخاباتی از صلاحیت کمیسیون شکایات انتخاباتی است، اما رسیدگی به جرایم آن از صلاحیت دادستانی کل کشور است که مطابق قانون با آن برخورد خواهد شد.

آقای رسولی گفت که تاکنون از سراسر کشور ۲۴ پرونده به اتهام جعل و تذویر تذکره، دست‌برد کارمندان ثبت احوال نفوس در تذکره به دادستانی کل ارسال شده و این پرونده‌ها تحت بررسی قرار دارد.

این تخلفات بیشتر در ولایات لغمان، ننگرهار، هرات، قندوز، قندهار، فاریاب، سرپل، پروان، خوست، کابل و پکتیا صورت گرفته است. دادستانی کل از رسیدگی به این قضایا اطمینان داده است.

همچنان آقای رسولی گفت، کسانیکه در پروسه ملی دست به جرم می‌زنند، با آنان مطابق قانون برخورد می‌شود و در این زمینه هیچ استثنایی وجود نخواهد داشت.

این درحالی است که طی یک هفته گذشته تصاویری از تذکره‌های ورقی به نام ستاره‌های سینمای هند و آمریکا در صفحات اجماعی منتشر شدند که واکنش‌های زیادی را به دنبال داشت.

کاربران صفحات اجتماعی، این تذکره‌ها را دست به دست می‌کردند که آن در ولایت پکتیا به منظور تقلب انتخابات پارلمانی و شوراهای ولسوالی توزیع شده است.

اما روح الله احمدزی، سخنگوی اداره ثبت و احوال نفوس گفته است که توزیع تذکره‌های جعلی در پکتیا صحت ندارد و تصاویر هنرپیشه‌ها، توسطه برنامه فتوشاپ نصب شده است.

از سویی هم، گلاجان عبدالبدیع صیاد، رییس کمیسیون انتخابات دیروز شماری از والیان و فرماندهان پولیس را متهم کرد که در امور انتخابات مداخله می‌کنند و باید از آن جلوگیری شود.

صیاد در ادامه جنرال عبدالرازق، فرمانده پولیس قندهار را متهم کرد که در امور انتخابات در این ولایت مداخله می‌کند و با برخی از نامزدان احتمالی، برخورد سلیقه‌ای دارد. اما جنرال رازق آن را رد کرده و گفته است که کمیسیون انتخابات استقلال ندارد.

لینک اصلی: http://www.ufuqnews.com/archives/84694

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری افق

آخرین خبر ها:

Loading