بازتاب نیوز

وجود اسرائیل نامشروع و خلاف تورات است

٢٤ جوزا ١٣٩٧ صدای افغان - آوا

به گزارش خبرگزاري صدای افغان(آوا)، خاخام داوید وایس با اشاره به رای مجمع عمومی سازمان ملل متحد در محکومیت کشتار تظاهرات کنندگان فلسطینی در نوار غزه گفت: ما دوست داریم همیشه موضوع نکبت که در واقع فاجعه عظیم برای فلسطینیان بوده است، مطرح شود و به فراموشی سپرده نشود.

وی افزود: اساسا اشغال فلسطین خلاف دستور الهی و خلاف تورات است و آنچه اسرائیل نامیده می شود به هیچ وجه کشور یهودیان نیست زیرا تورات تشکیل چنین کشوری را برای یهودیان ممنوع کرده است و آنها نباید کشور داشته باشند.

وایس ادامه داد: در واقع در سال 1947 یوسف تیبوشنسکی خاخام اعظم فلسطین در سازمان ملل متحد گفت که ما با وجود کشور صهیونیستی اسرائیل مخالفیم و ما نیز همچنان با وجود کشور اسرائیل مخالفیم.

خاخام یهودی  اظهار داشت: بنابراین اسرائیل نه تنها موجودیتی غیرقانونی است بلکه این رژیم به مردم ظلم می کند و فلسطینیان را می کشد، خوشبختانه بسیاری از کشورهای جهان در سازمان ملل متحد کشتار فلسطینیان را به دست اسرائیل محکوم کردند.

وی  عنوان کرد: ما امیدواریم شرکت عظیم مردم در راهپیمایی روز جهانی قدس که چند روز پیش بود، بتواند جهانیان را درباره واقعیت مسئله فلسطین آگاه کند.

 گقتنی است: در این راهپیماییها خاخامها و یهودیان زیادی در مخالفت با اسرائیل و اشغالگری این رژیم و محکومیت جنایاتی که در غزه مرتکب شده است، شرکت کردندو دولت امریکا باید به این درک برسد که رژیم نامشروع و صهیونیستی اسرائیل آنها را فریب داده است زیرا رژیم اسرائیل، اشغالگر است.

لینک اصلی: http://www.avapress.com/fa/news/165412/%d9%88%d8%ac%d9%88%d8%af-%d8%a7%d8%b3%d8%b1%d8%a7%d8%a6%db%8c%d9%84-%d9%86%d8%a7%d9%85%d8%b4%d8%b1%d9%88%d8%b9-%d8%ae%d9%84%d8%a7%d9%81-%d8%aa%d9%88%d8%b1%d8%a7%d8%aa

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از صدای افغان - آوا

آخرین خبر ها:

Loading