بازتاب نیوز

ویس احمدبرمک: مشخصات ۹۵درصد نیروهای پولیس درج سیستم الکترونکی معاشات شدند

٢٤ جوزا ١٣٩٧ هشدار - رسانه تحقیقی

ویس احمد برمک، وزیر امور داخله می‌گوید که نیروهای امنیتی افغانستان به شمول سربازان پولیس با تمام توان آمادۀ تامین امنیت روزهای عید هستند.

آقای برمک که امروز چهارشنبه(۲۴جوزا) دریک نشست خبری صحبت می‌کرد، گفت که وزارت داخله برنامه‌ی  را روی دست گرفته است که براساس آن پولیس خیالی از صفوف نیروهای پولیس جدا خواهد شد.

وزیر داخله تاکید می‌کند که در این اواخر انتقادها از پرداخت نشدن معاشات پولیس افزایش یافته است، اما وزارت داخله برای این‌که معاشات پولیس در وقت آن پرداخته شود، سیستم ثبت نام الکترونکی  پولیس را ایجاد کرده است.

آقای برمک افزود که تا حال ۹۵ درصد از پولیس افغانستان درج سیستم شده اند و می‌تواند پس از این معاشات خود را در زمان معین آن بگیرند.

به گفته‌ای وزیر داخله، جامعۀ بین المللی که مسئولیت پرداخت معاشات پولیس را دارند تا اخیر ماه اگست به وزارت داخله فرصت داده است که فهرست اسامی نیروهای پولیس را به آنان ارائه کنیم تا مطابق به آن معاشات پولیس پرداخته شود.

وزیر امور داخله هم‌چنان گفت که درج ۱۲۴ هزار نیروهای پولیس کمی وقت گیر است، از همین خاطر وزارت داخله در هماهنگی با ریاست جمهوی تصمیم گرفته است تا تهیه لیست نهایی نیروهای پولیس معاشات آنان از بودجه دولت افغانستان پرداخته شود.

او تصریح کرد که سیستم معاشات پولیس جلو فساد و استفاده‌های سو از معاشات پولیس را می‌گیرد و پس از این نیروهای پولیس بدون کدام مشکل می‌توانند معاشات خود را بگیرند.

وزیر داخله در حالی از پدید آمدن سهولت در پرداخت معاشات پولیس خبر می‌دهد که در چند هفتۀ اخیر، انتقادها از پرداخت نشدن معاشات پولیس به ویژه سربازانی که در سنگرهای نبرد در مقابل طالبان قرار دارد، به یک درد سر برای این وزارت تبدیل شده است.

هفته پیش شماری از نماینده‌گان مجلس پرده از رازی برداشت که مشخص می ساخت، در شماری از ولایات از جمله ولایت‌های غزنی و هلمند، سربازان پولیس از سه ماه به این سو معاش شان را دریافت نکرده اند.

ظاهرن آنچه که وزیر داخله امروز گفت، در صورت الکترونی شدن پرداخت معاشات پولیس این امکان نیز وجود دارد که ماهانه از حیف میل شدن میلیون‌ها افغانی که به نام سربازان خیالی به جیب شماری از مقام های پولیس می‌رفت، جلوگیری گردد.

رازق اختیاربیگ

لینک اصلی: https://www.hushdar.com/2018/06/14/afghanistan-police-2/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از هشدار - رسانه تحقیقی

آخرین خبر ها:

Loading