بازتاب نیوز

رئیس جمهور غنی، عبدالله و مودی "تست مچ" افغانستان و هند را افتخار خواندند

٢٤ جوزا ١٣٩٧ رادیو اروپای آزاد

مقام‌های ارشد افغانستان و هند اولین تست میچ میان تیم‌های دو کشور را تاریخی خوانده و گفته اند که این بازی می‌تواند در بهبود روابط میان کابل و دهلی نو نقش سازنده ایفأ کند.

مقام‌های ارشد افغانستان و هند، بازی امروز تست کریکت میان دو تیم را تاریخی خواندند.

عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه افغانستان که در نخستین روز این بازی پنچ روزه به هند سفر کرد گفت که تیم کرکت افغانستان مسیر طولانی را در مدت کوتاه پیموده و افتخارات فراوان به افغانستان کسب کرده‌است.

آقای عبدالله بیشتر در این مورد گفت:

"البته که یک رویداد تاریخی در ورزش افغانستان و در روابط میان دو کشور از لحاظ ورزشی است، تیم ملی کرکت افغانستان در مدت کوتاه مسیر طولانی را پیموده است و این نخستین بازی تست این تیم در برابر تیم شماره یک این بازی‌هاست."

رئیس اجرائیه افغانستان و وزیر ورزش هند برای تماشای بازی امروز میان تیم های دو کشور در استدیوم بنگلور جایکه این بازی آغاز شد، شرکت کردند.

راجیا وردهان وزیر ورزش هند، پیش از آغاز مسابقه امروز با بازیکنان تیم کرکت افغانستان دیدار کرد و پیام تبریکی نریندرا مودی صدراعظم کشورش را به آنها به خوانش گرفت.

نریندرا مودی صدراعظم هند ابراز امیدواری کرده‌است که مسابقه تاریخی کرکت میان تیم کشورش و افغانستان، روابط میان کابل و دهلی نو را بهبود بخشیده و باعث افزایش همکاری‌های مشترک دو کشور در مبارزه با تروریزم شود.

نریندرا مودی صدارعظم هند همچنان در تویترش امروز نوشت:

​"نخستین بازی تست کرکت افغانستان را به همه افغانها تبریک می‌گویم و از این‌که افغانستان نخستین بازی تاریخی‌اش‌را با تیم کرکت هند انتخاب کرد خرسندم و به هر دو تیم مسابقه خوب تمنا دارم."

نریندرا مودی همچنان ابراز امیدواری کرد که ورزش بتواند مردم افغانستان و هند را بیشتر از پیش با هم نزدیک ساخته و روابط را خوبتر بسازد.

از سوی دیگر محمد اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان نیز در تیوترش امروز نوشت که تیم کرکت افغانستان منبع غرور و افتخار برای ملت افغانستان است.

تیم کرکت افغانستان نخستین بار در سال ۲۰۰۱ میلادی از سوی ICC یا شورای بین المللی کرکت به رسمیت شناخته شد و در ماه جون سال گذشته میلادی عضویت دایمی این شورا را حاصل کرد.

لینک اصلی: https://da.azadiradio.com/a/29290064.html

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از رادیو اروپای آزاد

آخرین خبر ها:

Loading