بازتاب نیوز

وزیر داخله: برای جلوگیری از حضور پولیس خیالی ۹۵ درصد نیروهای پولیس بایومتریک شدند

٢٤ جوزا ١٣٩٧ روزنامه اطلاعات روز

روزنامه اطلاعات روز - مردم سالاری را پدید می آورد

اطلاعات روز: ویس احمد برمک، وزیر امور داخله می‌گوید که این وزارت برای جلوگیری از حضور پولیس خیالی سیستمی را ایجاد کرده است که در آن مشخصات ۹۵ درصد نیروهای پولیس ثبت شده است.

آقای برمک امروز(پنجشنبه، ۲۴جوزا) در یک نشست خبری گفت:« روند ثبت‌نام و وارد ساختن معلومات منسوبین پولیس به داخل سیستم در جریان دو ماه آینده تکمیل خواهد شد؛ آخرین گزارش ما این است که ۹۵درصد نیروهای پولیس همه در سیستم ثبت‌نام شده‌اند.»

آقای برمک هم‌چنین از اجرای معاشات نیروهای پولیس که از چند ماه به این‌سو پرداخت نشده، نیز خبر داد.

او گفت معضله اساسی که معاش پولیس معطل گردیده است، ثبت نام و داخل ساختن معلومات منسوبین وزارت داخله داخل سیستم به منظور جلوگیری از پولیس خیالی می‌باشد.

ویس احمد برمک، وزیر امور داخله: “معضله اساسی که معاش پولیس معطل گردیده است، ثبت نام و داخل ساختن معلومات منسوبین وزارت داخله داخل سیستم به منظور جلوگیری از پولیس خیالی میباشد.” pic.twitter.com/8nX9TtG4BB

— GMIC Afghanistan (@GMICafghanistan) June 14, 2018

پیش از این روزنامه نیویارک تایمز گزارشی را منتشر کرده بود که براساس آن حدود ۳۰ هزار سرباز پولیس در افغانستان از ماه‌ها به این‌سو معاش دریافت نکرده‌اند.

نوشته وزیر داخله: برای جلوگیری از حضور پولیس خیالی ۹۵ درصد نیروهای پولیس بایومتریک شدند اولین بار در روزنامه اطلاعات روز پدیدار شد.

لینک اصلی: http://etilaatroz.com/62010/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از روزنامه اطلاعات روز

آخرین خبر ها:

Loading