بازتاب نیوز

جنرال رازق جواب رییس کمسیون انتخابات را داد!

٢٤ جوزا ١٣٩٧ خبرگزاری آریانا نیوز

آریانانیوز: قوماندان امنیه کندهار جواب اتهام زنی رییس کمسیون انتخابات را داد…

قوماندان امنیه کندهار اتهامات علیه خودش مبنی بر مداخله در امور انتخاباتی را بی‌بنیاد خوانده و آن را به شدت رد کرد.

عبدالبدیع صیاد رییس کمسیون انتخابات، روز گذشته در یک نشست خبری در کابل گفت که شماری از والی‌ها و قوماندانان امنیه در برخی از ولایات در روند انتخابات مداخله می‌کنند.

آقای صیاد بیان داشت که که مداخله برخی قوماندانان امنیه و مقام‌های محلی را به سران حکومت راپور داده است.

آقای صیاد مشخصا از جنرال عبدالرازق، قوماندان امنیه ولایت کندهار نام گرفت و گفت که قوماندان امنیه این ولایت با برخی از نامزدان احتمالی در ولایت کندهار برخورد سلیقوی دارد.

او گفت: کمسیون انتخابات در کندهار برای یک نامزد ولسی جرگه سه استعلام را می‌داد اما از سوی {جنرال رازق} یک استعلام دیگر داده می‌شد که این خود روند را به کندی روبرو می‌کرد.

به همین دلیل به گفته وی، یک کاندید نمی‌توانست مطابق به جدول زمانبندی کمسیون انتخابات اسناد خود را دوباره به کمسیون بیاورد و خود را ثبت نام نماید. او گفت که این نگرانی‌ را برای چندین بار با ارگ ریاست جمهوری و مسوولان امنیتی در میان گذاشته و خواهان جلوگیری از این مداخله‌ها شده است.

اما جنرال عبدالرازق با رد این اتهامات گفت که در ولایت کندهار بین 130 تا 140 نفر نامزد بود که قوماندانی امنیه به آنان استعلام داده بود که سوابق آنان بررسی شود تا کدام پیشینه جرمی نداشته باشند.

قوماندان امنیه ولایت کندهار بررسی و پیگرد پیشینه جرمی افراد را حق خود خوانده گفت که کار ثبت نام پنج یا شش نفر به خاطر بند شد که به گفته وی آنان مرتکب جرایم شده بودند.

جنرال رازق استقلالیت کمسیون انتخابات را زیر سوال برده و ادعا کرد که در هفت ولسوالی آن ولایت نه ثبت نام صورت گرفته است، نه مواد انتخاباتی انتقال داده شده و نه هم تذکره به مردم توزیع شده است.

لینک اصلی: https://ariananews.co/news/جنرال-رازق-جواب-رییس-کمسیون-انتخابات-ر.html/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری آریانا نیوز

آخرین خبر ها:

Loading