بازتاب نیوز

امریکا به دنبال انهدام تاسیسات زیربنایی سوریه است

٢٤ جوزا ١٣٩٧ صدای افغان - آوا

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)،بسام ابو عبدالله' رییس مرکز مطالعات راهبردی سوریه امروز (پنچشنبه) با محکوم کردن حملات کشورهای غربی به سوریه تاکید کرد: چگونه ممکن است ارتش این کشور در حال پیشروی و پیروزی در نبرد با تروریست ها باشد و بخواهد از تسلیحات شیمیایی علیه آنها استفاده کند.

وی با بیان این که همه دلایل و شواهد موجود حکایت از استفاده نکردن ارتش سوریه از تسلیحات شیمیایی در مناطق مورد ادعای آمریکا و همپیمانانش در سوریه دارد، افزود: اقدامات کشورهای غربی علیه سوریه به منظور مخدوش کردن چهره حکومت دمشق و ارتش این کشور در برابر اذهان جهانی است.

رییس مرکز مطالعات راهبردی سوریه با اشاره به این که اقدامات تجاوزکارانه امریکا علیه مردم و دولت سوریه در زمان باراک اوباما رییس جمهور سابق امریکا آغاز شده و در زمان دونالد ترامپ ادامه دارد، گفت: دولت سوریه تا سرطان 1394، یکهزارو 300 تن مواد شیمیایی خود را تحویل سازمان ملل داد و هیچ ماده شیمیایی در این کشور باقی نماند، ولی علیرغم آن ادعاهای واهی امریکا و غرب همچنان در این باره ادامه دارد.

عبدالله در خصوص دلایل وارد کردن اتهام به ارتش سوریه در استفاده از تسلیحات شیمیایی در مقابله با تروریست ها از سوی امریکا و برخی کشورهای غربی، تصریح کرد: دلیل اول، ادامه بحران سوریه می باشد که برای امریکا و کشورهای غربی دارای منافع است و دلیل دوم هم بهانه حضور و تجاوز این کشور به سوریه می باشد.

بامداد یکشنبه 19 حمل سال جاری رسانه های عبری - عربی - غربی به طور هماهنگ خبر حمله شیمیایی به شهر دوما در غوطه شرقی سوریه را منتشر و از همان ابتدا و بدون ارایه سندی ارتش سوریه را عامل این حمله معرفی کردند؛ اقدامی که پس از چند روز ثابت شد که اصلا اتفاق نیفتاده و توطئه ای از سوی غرب و رسانه های غربی (کلاه سفیدها) برای حمله غرب به سوریه برای نجات ترویست ها بوده است.

همچنین امریکا سال گذشته نیز به ادعا و بهانه استفاده ارتش سوریه از تسلیحات شیمیایی در خان شیخون در ولایت حمص اقدام به راکت باران پایگاه الشعیرات در این ولایت کرد؛ ادعایی که ثابت شد از اساس دروغ بوده است.

لینک اصلی: http://www.avapress.com/fa/news/165421/%d8%a7%d9%85%d8%b1%db%8c%da%a9%d8%a7-%d8%af%d9%86%d8%a8%d8%a7%d9%84-%d8%a7%d9%86%d9%87%d8%af%d8%a7%d9%85-%d8%aa%d8%a7%d8%b3%db%8c%d8%b3%d8%a7%d8%aa-%d8%b2%db%8c%d8%b1%d8%a8%d9%86%d8%a7%db%8c%db%8c-%d8%b3%d9%88%d8%b1%db%8c%d9%87

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از صدای افغان - آوا

آخرین خبر ها:

Loading