بازتاب نیوز

هیچ کس نمی‌تواند افغانستانرا طی دو سه ساله به بهشت تبدیل کند

٢٤ جوزا ١٣٩٧ صدای افغان - آوا

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، عبدالله عبدالله، رئیس اجرایی کشورگفت: هیچ کس نمی‌تواند وعده دهد که افغانستان در طول دو یا سه سال به بهشت تبدیل شود اما ما وعده داده‌ایم که گامهایی دراین مسیر برداریم.

پیشتر وی اعتراف کرده بود که دولت وحدت ملی در اجرای برخی از تعهدات شکست خورده است.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا اشرف غنی پس از وخیم شدن اوضاع در افغانستان استعفا نمی‌دهد،افزود: در برخی از حوزه‌ها کمبودهایی وجود دارد، انتخابات پارلمانی که خودیکی از کمبودهاست در طول چند ماه آینده برگزار می‌شود.

عبدالله ادامه  دامه داد: یکی دیگر از نگرانی‌های جدی درباره‌ افغانستان گزارش‌های سازمان ملل درباره‌ گسترش شکنجه‌ها علیه بازداشت شدگان در افغانستان است.

نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل در افغانستان عنوان کرد: در حال حاضر ادامه شکنجه‌ها و رفتارهای بد با بازداشت شدگان یکی از نگرانی‌های جدی است.

رئیس اجرایی کشور اظهار داشت: ما همخوانی بسیار خوبی با سازمان ملل و هیات این سازمان در افغانستان ، یوناما، داریم.

وی یاد آور شد: هیچ کس نمی‌تواند نسبت به این مساله افتخار کند، اما من می‌توانم به شما این اطمینان را بدهم که تدابیر جدی در این باره اتخاذ شده است.

عبدالله در ادامه درباره انتشار گزارش هایی مبنی بر نقض جدی حقوق بشر توسط نیروهای ویژه افغانستان علیه غیرنظامیان گفت: پرسنل امنیتی که محصول این سوء استفاده‌ها هستند باید مورد محاکمه قرار بگیرند هرچند این موارد مورد تحقیق قرار گرفته است و مردم به این دلیل زندانی  و مورد محاکمه قرار گرفته‌اند.

رئیس اجرایی کشور در بخش دیگری از اصلاحاتش با بیان این که درها برای مذاکرات با طالبان باز هستند، گفت: طالبان نشان داده است که در برابر مردم افغانستان  و سرنوشت این کشور غیر مسئولانه رفتار می‌کنند.

وی  خاطر نشان ساخت: در حال حاضر دو اولویت اصلی افغانستان امنیت و تحصیل برای دختران است که در عین حال طالبان در حال حاضر شکست خورده بوده و ایدئولوژی وتفکرات آنها رد می‌شود و در واقع سبک زندگی آنها توسط اکثر مردم افغانستان رد شده است.

عبدالله در پایان گفت: تمرکز ما برگزاری انتخابات معتبراست که پس از بارها تاخیر انتظار می‌رود  کمیسیون مستقل انتخابات پارلمانی و شورای منطقه‌ای را در ماه اکتبر برگزار کنند.

لینک اصلی: http://www.avapress.com/fa/news/165423/%d9%87%db%8c%da%86-%da%a9%d8%b3-%d9%86%d9%85%db%8c-%d8%aa%d9%88%d8%a7%d9%86%d8%af-%d8%a7%d9%81%d8%ba%d8%a7%d9%86%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d9%86%d8%b1%d8%a7-%d8%b7%db%8c-%d8%af%d9%88-%d8%b3%d9%87-%d8%b3%d8%a7%d9%84%d9%87-%d8%a8%d9%87%d8%b4%d8%aa-%d8%aa%d8%a8%d8%af%db%8c%d9%84-%da%a9%d9%86%d8%af

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از صدای افغان - آوا

آخرین خبر ها:

Loading