بازتاب نیوز

ایتلاف ۹۵ درصد از سیاسیون بیرون نظام برای نجات افغانستان

٢٤ جوزا ١٣٩٧ خبرگزاری صنا

خبرگزاری صنا

خبرگزاری صنا - آخرین اخبار افغانستان و جهان

محمد یونس قانونى معاون پیشین ریاست جمهوری از ائتلاف ٩۵ درصد از سیاسیون بیرون نظام برای نجات کشور از بحران و جلوگیری از تقلب‌های گسترده در انتخابات خبرداد.

به گزارش خبرگزاری صنا ، یونس قانونى در نشست سالیاد جان باختن محمد سالم ایزدیار امروز پنجشنبه گفت که ٩۵ درصد از سیاسیون بیرون نظام با هم جمع شده اند و چهار هدف مهم را برای نجات کشور از بحران و جلوگیری از تقلب‌های گسترده در انتخابات ریاست جمهوری آینده و ایجاد تغییر در کشور، دنبال می کنند.

این چهار هدف عبارتند از:

١- ایجاد تغییر از طریق انتخابات

٢- جلوگیرى از تقلب در حال شکل گیرى

٣- نتیجه تقلب برای چهارمین بار قابل قبول نیست.

۴- هیچ گروهی به تنهایی توان تحول در کشور را ندارد، بل همه باید متحد باشند.

یک سال پیش به دنبال انفجار یک موتر بمگذاری شده در چهاراهی زنبق کابل که منجر به کشته و زخمی شدن بیش از ۵۰۰تن شد، شماری از باشنده های کابل به جاده ها برآمدند و از توانایی های نیروهای امنیتی کشور به شدت انتقاد کردند که در نتیجه شلیک نظامیان کشور شماری از آنان به شمول سالم ایزدیار جان باختند.

امروز پنجشنبه در نخستین سالروز یاد بود از جان باخته های تظاهرات ۱۲جوزا، بیشتر سخنرانان از عدم رسیده‌گی به پرونده‌های ترورهای زنجیره‌یی به شدت انتقاد کردند.

در این مراسم سخنرانان حرف و حدیث های تندی بر ضد یکدیگر هم حواله کردند.

احمدضیاء مسعود که از کارکردهای رییس جمهور غنی انتقاد داشت، آقای غنی را قاتل کسانی عنوان کرد که برای دادخواهی در ۱۲جوزای سال گذشته به جاده‌ها برآمده بودند. اما فضل الهادی مسلمیار در برابر آقای مسعود واکنش نشان داد و گفت که احمد ضیا به علت آن که در انتخابات رییس جمهورغنی پشتیبانی می کرد، شریک عملکردهای او نیز است.

ریاست جمهوری در برابر انتقادهای که در این مراسم بر ضد حکومت مطرح شد، واکنش نشان داده و از سخنرانان این مراسم می خواهد که اگر مدرکی در باره حکومت دارند به نهادهای عدلی و قضایی مراجعه کنند.

اتهام های سیاسیون و حکومت همواره بر ضد یکدیگر مطرح شده؛ ولی دیده میشود که این اتهام زنی‌ها منجر به مهار مشکل های جاری نشده، بل بر میزان آن افزوده است.

ایتلاف ۹۵ درصد از سیاسیون بیرون نظام برای نجات افغانستان

لینک اصلی: http://sana.af/%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D8%B3%DB%8C/%D8%A7%DB%8C%D8%AA%D9%84%D8%A7%D9%81-%D8%A8%D8%B2%D8%B1%DA%AF%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D8%B3%DB%8C%D9%88%D9%86-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC-%D8%A7%D8%B2-%D9%86%D8%B8%D8%A7%D9%85/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری صنا

آخرین خبر ها:

Loading