بازتاب نیوز

سفیر طالبان: برای اشرف غنی متاسفم!

٢٤ جوزا ١٣٩٧ خبرگزاری آریانا نیوز

آریانانیوز: سفیر طالبان در اسلام‌آباد با انتقاد از پلان اشرف غنی گفت: در پلان پیشنهادی صلح دولت افغانستان هیچ اشاره به خروج نیروهای خارجی از کشور نشده است!

ملاعبدالسلام ضعیف سفیر پیشین طالبان در پاکستان گفت: دولت افغانستان در اعلام آتش‌بس با طالبان، به ادامه درگیری با داعش تاکید کرده است.

وی در ادامه تصریح کرد که طالبان نیز در اعلام ‌آتش‌بس با دولت افغانستان به ادامه درگیری با نیروهای خارجی مستقر در کشور اصرار ورزیده است.

سفیر پیشین طالبان ادامه داد: این موضوع مخالفت دو طرف را با حضور خارجی‌ها نشان می‌دهد، دو طرف می‌توانند دولت مشترکی را ایجاد کرده و در توسعه افغانستان سهیم شوند.

ضعیف اظهار داشت: اگر چه این آتش‌بس برای مدت طولانی نیست اما می‌تواند سرآغازی برای یک تغییر کلان و برقراری صلح در افغانستان باشد.

وی افزود: به جای سقوط باید برای اصلاح دولت افغانستان تلاش شود زیرا برای مقابله با مداخلات کشورهای همسایه و غربی‌ها به یک دولت قوی و با ثبات نیاز داریم.

سفیر طالبان در اسلام‌آباد با انتقاد از پلان اشرف غنی گفت: در پلان پیشنهادی صلح دولت افغانستان هیچ اشاره به خروج نیروهای خارجی از این کشور نشده است.

وی در ادامه تصریح کرد، در پلان پیشنهادی صلح دولت افغانستان هیچ مشوقی برای طالبان وجود ندارد که این گروه به روند صلح تمایل یابد.

ضعیف خاطرنشان کرد که برخی‌ها بر این باورند که با خروج نیروهای خارجی از افغانستان، این کشور درگیر جنگ‌های داخلی خواهد اما این تحلیل درستی نیست.

وی افزود: در حال حاضر روزانه صدها نفر در افغانستان کشته و زخمی می‌شوند در قدم نخست باید این کشتار را متوقف کرد.

سفیر پیشین طالبان گفت: آتش‌بس باید تا سه ماه آینده تمدید شود تا با استفاده از این مدت رهبران سیاسی افغانستان اجماع ملی را علیه حضور نیروهای خارجی در افغانستان راه اندازی کنند.

لینک اصلی: https://ariananews.co/news/سفیر-طالبان-برای-اشرف-غنی-متاسفم.html/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری آریانا نیوز

آخرین خبر ها:

Loading