بازتاب نیوز

کره‌ شمالی توان پرداخت هزینه هتل محل اقامت رهبرش در سنگاپور را ندارد!

٢٤ جوزا ١٣٩٧ خبرگزاری مشرق

Hits: 2چند روز مانده بود به دیدار کیم‌جونگ اون، رهبر کره‌ شمالی و دونالد ترامپ، رئیس‌ جمهوری ایالات متحده آمریکا در سنگاپور، مشخص شد مردی که تمام ثروت و منابع کشورش را خرج برنامه‌های بلندپروازانه هسته‌ای کرد و ملتش را با فقر و گرسنگی به مرز نابودی کشانده، توان پرداخت هزینه هتل محل اقامتش در سنگاپور را ندارد!

روزنامه واشنگتن پست به نقل از دو نفر از هماهنگ‌کنندگان امور مربوط به دیدار رهبران دو کشور فاش کرد که پیونگ‌یانگ توان پرداخت هزینه‌های هتل را ندارد و آمریکا نیز به دلیل آنکه نمی‌خواهد پیونگ‌یانگ را برنجاند برای پرداخت این هزینه‌ها اعلام آمادگی نکرده و از سنگاپور خواهد خواست که هزینه‌های اقامت رهبر کره ‌شمالی را متقبل شود.

لازم به ذکر است که اقامت در هتل مجلل فولرتون سنگاپور بسیار گران است. این هتل در یک دهکده توریستی در جزیره سنتوزا در سواحل اقیانوس آرام قرار دارد و هزینه اقامت در سوئیت ریاست‌ جمهوری در این هتل، ۶ هزار دلار برای هر شب است. هزینه اتاق‌های معمولی این هتل برای یک شب نیز حدود ۲۸۰ دلار برای هر نفر است. برخی اتاق‌های این هتل تا ۴۱۵ دلار برای هر شب قیمت دارند.

از آنجا که رهبر کره ‌شمالی علاوه بر هیئت دیپلماتیکی که او را همراهی می‌کند، تعداد قابل توجهی مشاور، نیروی امنیتی و نیروی خدماتی و دیگر افراد را به همراه خواهد داشت. این امر سبب می‌شود هزینه اقامت هیئت کره‌ شمالی در این هتل بسیار گران باشد.

یکی از دو منبع واشنگتن پست به این روزنامه گفت که آمریکا آمادگی پرداخت این هزینه‌ها را دارد ولی نگران است این اقدام توهین به کره ‌شمالی و رهبر این کشور تلقی شود.

اسکات شنایدر، کارشناس امور کره در کمیته روابط خارجی آمریکا گفت که پرداخت هزینه‌های اقامت از سوی کشوری دیگر «مسخره» است و کره ‌شمالی پیش از این بارها درخواست کرده بود که به شکل برابر و همسان با آنها رفتار شود.

موضوع شیوه سفر رهبر کره‌ شمالی به سنگاپور از دیگر موضوعاتی است که با انجام دیدار کیم جونگ اون و دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا مورد توجه قرار گرفته است.

کره ‌شمالی کماکان از هواپیماهای بسیار قدیمی که به دوران اتحاد جماهیر شوروی تعلق دارند، استفاده می‌کند و به دلیل طولانی بودن پرواز، استفاده از این هواپیماها خطرناک است. به همین دلیل هیئت کره‌ شمالی تصمیم گرفت با هواپیماهای کهنه‌اش به چین برود و از آنجا با هواپیماهای کشور دیگری مسافت ۴ هزار و ۸۰۰ کیلومتری به سنگاپور را بپیماید.

بر اساس برنامه‌ریزی‌ها کیم جونگ اون و دونالد ترامپ روز سه‌شنبه ۱۲ ژوئن ۲۰۱۸ در سنگاپور با یکدیگر دیدار کردند.

منبع: اکونومیست فارسی

لینک اصلی: https://mashreq.news/1397/03/25/%DA%A9%D8%B1%D9%87%E2%80%8C-%D8%B4%D9%85%D8%A7%D9%84%DB%8C-%D8%AA%D9%88%D8%A7%D9%86-%D9%BE%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%AE%D8%AA-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D9%87%D8%AA%D9%84-%D9%85%D8%AD%D9%84-%D8%A7/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری مشرق

آخرین خبر ها:

Loading