بازتاب نیوز

تایید سخنان حامد کرزی

٢٨ جوزا ١٣٩٧ پارس تودی

مشاور حامد کرزی رئیس جمهوری سابق افغانستان می گوید " حامد کرزی در دور دوم ریاست جمهوری اش مطمئن شده بود که آمریکا نیت خیر ندارد و برای ثبات سیاسی و امنیتی به افغانستان نیامدند.

داکتر محمد هاشم عصمت اللهی در مصاحبه با برنامه انعکاس رادیو دری تاکید کرد ".با وجود تهدیدها و فشارهای آمریکا بر حامد کرزی برای قطع روابط با ایران ،ما حاضر نشدیم  به این خواسته واشنگتن تن دهیم و روابط با جمهوری اسلامی ایران گسترش بیشتر یافت .

وی تصریح نمود "حامد کرزی همواره تاکید می کرد اگر امروز آمریکاییها آمدند فردا برمی گردند اما آنچه که برای افغانستان مهم هست سیاست منطقه ای و حسن همجواری با همسایگان به ویژه ایران می باشد.

عصمت اللهی با انتقاد از سیاست های تجاوزکارانه امریکا گفت  "آمریکاییها استراتژی بحران را در افغانستان دنبال می کنند، به این معنا که عوامل بحران زا را تقویت می کنند تا بتوانند حضور خود را در افغانستان توجیه نماید.

مشاور حامد کرزی رئیس جمهوری سابق افغانستان با مهم دانستن جایگاه جمهوری اسلامی ایران در میان مردم افغانستان تصریح نمود "آمریکا نگران انتقال تجربیات انقلاب اسلامی ایران به افغانستان است و به همین علت مخالف توسعه روابط دو کشور همسایه می باشد تا به اهداف خود در منطقه دست یابد.

 

لینک اصلی: http://parstoday.com/dari/news/afghanistan-i77638

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از پارس تودی

آخرین خبر ها:

Loading