بازتاب نیوز

تاکید بر مشارکت سرمایه گذاران افغانستان در استان خراسان رضوی

٢٩ جوزا ١٣٩٧ پارس تودی

معاون سرمایه گذاری سازمان گردشگری استان خراسان رضوی ایران گفت: 72 درصد از سرمایه گزاران خارجی در خراسان رضوی از کشور افغانستان هستند که 60 درصد از حجم سرمایه گزاریها در حوزه گردشگری و هتل داری توسط آنها انجام می شود.

احمد دیناری در مصاحبه با برنامه انعکاس رادیو دری "ضمن بیان این مطلب افزود: با توجه به این حجم سرمایه گزاری ، جلسه هم اندیشی با هیات مدیره انجمن سرمایه گذاران افغانستان در ایران برگزار کردیم تا مشکلات و چالشها حل و فصل شوند.

وی تصریح نمود: سرمایه گزاران افغانستانی در مشهد به صورت  پراکنده فعالیت می کنند و در این جلسه یکی از خواسته ها این بود که این سرمایه گذاران ساماندهی شوند که مورد تایید قرار گرفت.

معاون سرمایه گذاری سازمان گردشگری استان خراسان رضوی با اشاره به تشکیل واحدی در حوزه معاونت سرمایه گزاری و تامین منابع اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری خراسان رضوی گفت "این واحد قرار است یک بانک اطلاعاتی از سرمایه گزاران خارجی تهیه کند

دیناری تصریح نمود "نشستی را ویژه سرمایه گزاران خارجی با تأکید بر سرمایه گزاران افغانی برگزار می کنیم تا انشاءالله کار سرمایه گزاران در استان خراسان رضوی روان سازی شود.

وی در ادامه گفت: در نیمه اول شهریور ماه یک نمایشگاه گردشگری در مشهد مقدس با مشارکت سرمایه گزاران خارجی به ویژه سرمایه گزاران افغانی برگزار می شود.

 

 

لینک اصلی: http://parstoday.com/dari/news/afghanistan-i77734

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از پارس تودی

آخرین خبر ها:

Loading