بازتاب نیوز

سخنان جنجالی وزیر کشور ایتالیا درباره کولی های «رم»

٢٩ جوزا ١٣٩٧ یورو نیوز

وی دوشنبه در گفتگو با شبکه تلویزیونی استان لمباردی گفت:‌« سرشماری کولی های رم برای درک وضعیت کار و زندگی آنها و اخراج آنها از کشور ایتالیا است. »

وی اعلام کرد رم هایی که تبعیت ایتالیا و یا اقامت قانونی این کشور را ندارند در اولین فرصت اخراج خواهند شد. احزاب رقیب دولت ایتالیا نسبت به این سخنان واکنش تند و گسترده ای نشان داده اند. سازمان حمایت از کولی ها رم در این کشور خواستار تشکیل یک جلسه حقوق بشری ویژه در این زمینه شده است.

سیمونا مالپزی، سناتور ایتالیایی از حزب چپ های میانه رو ایتالیا با انتقاد از وزیر کشور گفته است که سالوینی و هم حزبی هایش سیاست های فاجعه بار و مهاجرستیزی را که پیش تر تبلیغ کرده اند همواره ادامه می دهند. آقای مالپزی حزب لیگ شمال را ادامه دهنده راه فاشیست های ایتالیا خواند.

در کمتر از سه هفته ای که ماتیو سالوینی به قدرت رسیده است این دومین بار است که وزارت کشور تصمیم های مهاجرستیز بی سابقه می گیرد.

پیش تر آقای سالوینی از ورود و پهلوگرفتن کشتی آکواریوس، متعلق به سازمان پزشکان بدون مرز که حامل ۶۳۰ پناهجوی سرگردان در مدیترانه بود خودداری کرده بود. نهایتا پس از روزها سرگردانی این کشتی اجازه یافته است تا در اسپانیا پهلو بگیرد.

لینک اصلی: http://fa.euronews.com/2018/06/19/salvini-recent-scandal-with-roms

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از یورو نیوز

آخرین خبر ها:

Loading