بازتاب نیوز

وعده اردوغان: پناهندگان سوری را به کشورشان باز می‌گردانیم

١ سرطان ١٣٩٧ یورو نیوز

این وعده نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری ترکیه در حالی مطرح می شود که بسیاری از رای دهندگان در ترکیه از شمار بالای پناهندگان و مهاجران در این کشور ابراز ناخرسندی می کنند.

بیش از سه میلیون و ۵۰۰ هزار پناهنده سوری که از مناقشات درون کشورشان گریخته اند اکنون در ترکیه زندگی می کنند.

برخی از رای دهندگان در ترکیه حضور پناهندگان در این کشور را مانعی برای رشد اقتصادی کشورشان و تهدیدی برای کاهش نرخ بیکاری قلمداد می کنند.

رئیس جمهوری ترکیه در جریان سخنرانی انتخاباتی خود در شهر غازی عینتاب در جنوب این کشور اظهار داشت: «بلافاصله پس از انتخابات در نظر داریم امنیت را در تمام مناطق سوریه بر قرار کنیم. از مناطق نزدیک مرزمان آغاز خواهیم کرد. تلاش می کنیم بازگشت تمامی مهمانانمان را تسهیل کنیم.»

بنا به گفته رجب طیب اردوغان هم اکنون ۲۰۰ هزار سوری ضمن ترک خاک ترکیه به مناطق تحت کنترل ارتش این کشور و متحدانش در شمال سوریه بازگشته اند.

شهر غازی عینتاب در ۵۰ کیلومتری مرز سوریه واقع شده است و ۳۸۳ هزار سوری در این شهر ساکن شده اند. رقمی که معادل ۲۰ درصد جمعیت این شهر است.

محرم اینجه، نامزد حزب جمهوری خواه خلق در انتخابات ریاست جمهوری ترکیه نیز بارها در سخنرانی های خود وعده داده است که پناهندگان سوری را به کشورشان باز خواهد گرداند. او همچنین گفته است که قصد دارد روابط کشورش با بشار اسد، رئسی جمهوری سوریه را ترمیم کند.

نامزد حزب جمهوری خواه خلق می گوید ظرف ۱۰ روز پس از به دست گرفتن قدرت سفیر کشورش در سوریه را معرفی خواهد کرد.

بیشتر بخوانید:

آنچه باید درباره انتخابات ترکیه و نظام سیاسی جدید این کشور بدانیم

یک گزارش مستقل: ترکیه مهمترین اهداءکننده کمک‌های بشردوستانه است

لینک اصلی: http://fa.euronews.com/2018/06/22/turkish-president-erdogan-and-main-rival-promise-return-of-syrian-refugees-to-syria

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از یورو نیوز

آخرین خبر ها:

Loading