بازتاب نیوز

افراد مسلح به ساختمان معارف شهر جلال آباد حمله کردند

٢٠ سرطان ١٣٩٧ بی بی سی

منابع محلی ولایت ننگرهار در شرق افغانستان اعلام کرده‌اند که افراد مسلح صبح امروز( چهارشنبه ۲۰ سرطان/تیر) به ساختمان معارف(آموزش و پرورش) شهر جلال آباد حمله کرده‌اند.

دفتر والی ننگرهار درخبرنامه‌ای اعلام کرده که یکی از ساختمان‌های ریاست آموزش و پرورش پاکسازی و عملیات در ساختمان دوم برای نجات کسانی که آنجا گیر مانده‌اند، ادامه دارد.براساس اعلام دفتر والی تاکنون دو جسد در محل دیده شده و پنج زخمی شامل یک کودک به مراکز درمانی منتقل شده‌اند.

قبل از این عطاالله خوگیانی، سخنگوی والی ننگرهار به ذبیح‌الله رحیمزی، خبرنگار بی‌بی‌سی در شرق افغانستان گفته بود که چند مهاجم مسلح به این ساختمان حمله کرده و درگیری اکنون ادامه دارد.منابع بهداشت شهر ننگرهار در شرق افغانستان هم گفته‌اند که یکی از خدمه‌های این ساختمان کشته شده است و چهار زخمی نیز به مراکز درمانی انتقال یافته‌اند. وضعیت یکی از زخمی‌ها وخیم توصیف شده است.شاهدان عینی گفته‌اند که صدای چندین انفجار را از این ساختمان شنیده‌اند.روز گذشته نیز وقوع حمله انتحاری در شهر جلال آباد باعث کشته شدن ۱۲ نفر شامل ۱۰ غیر نظامی و دو عضو نیروهای امنیت ملی افغانستان شد. در آن حمله پنج نفر دیگر نیز زخمی شدند.ننگرهار خاستگاه گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) در افغانستان محسوب می‌شود.این خبر به روز خواهد شد.

لینک اصلی: http://www.bbc.com/persian/afghanistan-44791283

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از بی بی سی

آخرین خبر ها:

Loading