بازتاب نیوز

یک روز پس از غنی، عبدالله نیز وارد بروکسل شد

٢٠ سرطان ١٣٩٧ کلید گروپ

عبدالله عبدالله، رییس اجرایی حکومت وحدت ملی، یک روز پس محمداشرف غنی، رییس جمهور، وارد شهر بروکسل پایتخت بلجیم شد.

عبدالله در حالی روز چهارشنبه به بروکسل رسید که غنی یک روز پیش از وی وارد این شهر شده بود.

ریاست اجرائیه می‎گوید که عبدالله در پی دعوت رسمی منشی عمومی سازمان نظامی ناتو برای شرکت در نشست سران کشورهای عضو این سازمان به بروکسل رفته است.

نشست سران کشورهای عضو ناتو برای دو روز در یازدهم و دوازدهم ماه جاری جولای در پایتخت بلجیم برگزار می‎شود.

براساس اعلامیه‎ای که ریاست اجرائیه منتشر کرده است، بحث روی تداوم حضور و فعالیت‎های نیروهای حمایت قاطع در افغانستان و همکاری مشترک میان سازمان ناتو و افغانستان در دستور کار این نشست قرار دارد.

در اعلامیه تصریح شده است که عبدالله در سخنرانی خود در این نشست از کشورهای عضو سازمان نظامی ناتو خواستار تمدید ماموریت این سازمان نظامی در چهارچوب ماموریت حمایت قاطع در افغانستان خواهد شد.

عبدالله همچنان از سران ناتو خواهند خواست تا در بخش‎های برقراری صلح، تقویت نظامیان افغان و مبارزه با هراس‎افگنی با دولت افغانستان همکاری کنند.

محمداشرف غنی نیز به نمایندگی از حکومت افغانستان در نشست سران کشورهای عضو ناتو در بروکسل سخنرانی می‎کند.

شاه‎حسین مرتضوی، معاون سخنگوی ریاست جمهوری، نتایج نشست بروکسل را که فردا پنج‎شنبه، پس از پایان دومین روز این نشست، اعلام خواهد شد، برای افغانستان “بی‎نهایت” مهم خوانده است.

The post یک روز پس از غنی، عبدالله نیز وارد بروکسل شد appeared first on ویب سایت خبری کلید گروپ.

لینک اصلی: http://tkg.af/%DB%8C%DA%A9-%D8%B1%D9%88%D8%B2-%D9%BE%D8%B3-%D8%A7%D8%B2-%D8%BA%D9%86%DB%8C%D8%8C-%D8%B9%D8%A8%D8%AF%D8%A7%D9%84%D9%84%D9%87-%D9%86%DB%8C%D8%B2-%D9%88%D8%A7%D8%B1%D8%AF-%D8%A8%D8%B1%D9%88%DA%A9%D8%B3/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از کلید گروپ

آخرین خبر ها:

Loading