بازتاب نیوز

مقدونیۀ شمالی تعهد سپرده که «یک هزار دالر» به ارتش افغانستان کمک کند

٢٠ سرطان ١٣٩٧ سلام وطندار

در نشست امروز کشورهای عضو ناتو، بر روی کم‌وکیف کمک به نیروهای ارتش و پولیس افغانستان بحث صورت گرفت و در نتیجه مقدونیۀ شمالی تعهد سپرد که مبلغ 1000 دالر آمریکایی به صندوق سپردۀ ارتش ملی افغانستان (Afghan Nation Army Trust Fund) کمک کند.

این در حالی است که در فهرست کشورهای کمک‌کننده ـ شامل کشورهای عضو و کشورهای همکار به استثنای آمریکا ـ مبالغ بسیار چشمگیری نیز دیده می‌شود؛ از کمک 582 میلیون دالری آلمان گرفته تا کمک 520 میلیون دالری استرالیا. با این‌که کشورهای مرفه‌یی چون سوییس صرفاً 186 هزار دالر به صندوق سپردۀ ارتش کمک کرده‌اند، اما کمک یک هزار دالری مقدونیۀ شمالی، اندکی توهین‌آمیز به نظر می‌رسد.

صندوق سپردۀ ارتش ملی افغانستان به همراه LOTFA یا صندوق پس‌انداز برای حاکمیت قانون، مجموع کل کمک‌های کشورهای عضو و کشورهای همکار پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) را تشکیل می‌دهد. سرمایۀ صندوق پس‌انداز برای حاکمیت قانون، صرف پرداخت حقوق به پولیس و همزمان آوردن اصلاحات و بلند بردن ظرفیت در ساختار وزارت داخلۀ افغانستان می‌شود.

لینک اصلی: http://salamwatandar.com/article.aspx?a=40920&utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+SalamWatandarFarsiRssFeed+%28SW+New+Farsi+Rss+%29

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از سلام وطندار

آخرین خبر ها:

Loading