بازتاب نیوز

سرمنشی عمومی ناتو به طالبان: در میدان‌های جنگ پیروز نمی‌شوید

٢١ سرطان ١٣٩٧ هشدار - رسانه تحقیقی

سرمنشی ناتو گفته است که ناتو در افغاستان باقی می ماند تا از نیروهای امنیتی و دفاع این کشور حمایت کنند. او گفته است که طالبان در میدان‌های جنگ پیروز نخواهند شد، زیرا آنها در کنار افغانستان و در کنار نیروهای امنیتی افغانستان باقی می‌مانند.

نشست سران ناتو که در آن رئیس جمهور غنی و عبدالله عبدالله رهبران حکومت وحدت ملی نیز اشتراک کرده اند، روز گذشته در بروکسل آغاز شد و قرار است امروز پنج شنبه (۲۱سرطان) در مورد ادامه کمک‌های این سازمان به نیروهای امنیتی تا سال ۲۰۲۴ بحث و گفتگو شود.

ینس ستولتنبرگ روز گذشته پیش از آغاز نشست به خبرنگاران گفته است که مأموریت غیر نظامی ناتو در افغانستان ادامه خواهد یافت و نیروهای این سازمان در کنار نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان به مشوره دهی و آموزش نیروهای افغانستان ادامه خواهند داد.

قرار است امروز مشخص شود که اعضای این سازمان تا سال ۲۰۱۴ حکومت افغانستان به ویژه نیروهای امنیتی افغانستان را حمایت های مالی نمایند.

دبیر کل ناتو در یک نشست خبری گفت:” پیام من به طالبان این ست که شما در جنگ پیروز نمی‌شوید و اگر به گفتگو حاضر شوید، دست آورد بیشتری خواهید داشت.”

به نظر می‌رسد حکومت افغانستان با یک بسته‌ای پیشنهادی و گزارش خوبتر از کارهای یک سال گذشته شان به این نشست خواهند رفت. احتمالا آتش‌بس سه روزه یکی از دست آوردهای حکومت افغانستان در این نشست باشد که به جامعه جهانی بگوید، اگر آنها کمک کنند، جنگ در افغانستان خاتمه خواهد یافت.

در نشست امروز قرار است رئیس جمهور غنی نیز برای اشتراک کننده‌گان صحبت کند و در مورد آینده افغانستان حرف بزند.

لینک اصلی: https://www.hushdar.com/1397/04/21/nato-secretary-general/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از هشدار - رسانه تحقیقی

آخرین خبر ها:

Loading