بازتاب نیوز

۳۶ سرباز ارتش در حمله طالبان در قندوز کشته شدند

٢١ سرطان ١٣٩٧ خبرگزاری افق

مسوولان محلی ولایت قندوز می‌گویند که در نتیجه حمله طالبان بر پاسگاه‌های امنیتی در ولسوالی دشت ارچی این ولایت، ۳۶ سرباز ارتش کشته و شماری دیگر زخمی شده‌اند.

بحرالدین ولسوال دشت ارچی قندوز به خبرگزاری افق گفت که در حال حاضر نیز درگیری میان نیروهای امنیتی و طالبان در این ولسوالی جریان دارد.

وی افزود که طالبان حوالی ساعت ۱۰:۰۰ شب گذشته بر پاسگاه‌های امنیتی در اطراف شهر ولسوالی دشت ارچی حمله کردند و سپس درگیری شدید میان دو طرف آغاز شد.

آقای بحرالدین گفت که در این حمله طالبان فرمانده پوسته پل مومن در ولسوالی دشت ارچی با تمام افراد تحت امرش از سوی طالبان کشته شده‌اند.

اما حنیف رضایی، سخنگوی قول اردوی ۲۰۹ شاهین به خبرگزاری افق گفت که طالبان شب گذشته چند پاسگاه ارتش را سقوط داده بود، اما دوباره از کنترل این گروه خارج شده است.

وی افزود که هنوز از تلفات نیروهای امنیتی جزییات دقیق در دست نیست، اما در این درگیری شش جنگجوی طالبان کشته و شماری دیگر زخمی شده‌اند.

این درحالی است که ولسوالی دشت ارچی قندوز قبل از این نیز شاهد درگیری شدید میان نیروهای امنیتی و طالبان بوده است. اکنون بخش‌های زیادی از این ولسوالی در کنترل طالبان است.

لینک اصلی: http://www.ufuqnews.com/archives/87357

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری افق

آخرین خبر ها:

Loading