بازتاب نیوز

تخریب قسمی یک بند طبیعی در پنجشیر جان ده تن را گرفت

٢١ سرطان ١٣٩٧ صدای آمریکا

وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث طبیعی افغانستان تأیید کرد که بخشی از یک بند طبیعی در ولایت پنجشیر لغزش کرده است که در نتیجۀ سیلاب ناشی از سرازیرشدن آب این بند، آسیب‌های جانی و خسارات مالی به بار آمده است.

محمدعمر محمدی، رئیس روابط خارجی و سخنگوی این وزارت به رادیو آشنا – صدای امریکا گفت که بر اساس ارقام اولیه، در نتیجۀ این رویداد، ده تن جان باخته است.

به گفتۀ محمدی، ۳۰۰ منزل مسکونی نیز در روستای پشغور ولسوالی حصۀ اول (خنچ) ولایت پنجشیر به کلی تخریب شده است.

او افزود: "احتمال افزایش تلفات و خسارات وجود دارد، امکانات از مرکز ولایت پنجشیر و ولایت پروان، وسایل جستجو، تیم‌های جستجو، آب آشامیدنی و مواد غذایی، هیأتی تحت ریاست محمداسلم سیاس، معاون اداری و مالی وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث توسط هیلکوپتر به منظور رسیدگی هرچه عاجل و ارزیابی به محل حادثه اعزام شده اند".

وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث طبیعی افغانستان گفت که این بند طبیعی در نقطه‌ای بلند یک کوه موقعیت دارد و دلیل لغزش آن هنوز روشن نشده است.

در همین حال، ارگ با نشر خبرنامه‌ای گفته است که رئیس جمهور غنی ضمن اظهار تأثر از این رویداد، به مسؤولین نظامی و ملکی هدایت داده است تا هرچه عاجل از طریق زمین و هوا، به آسیب‌دیدگان این رویداد عملیات امدادرسانی را آغاز کنند.

رئیس جمهور غنی، دستور داده است که برای نجات کسانی که در زیر آوارها گیر مانده اند، نیز به زودی اقدام شود.

لینک اصلی: https://www.darivoa.com/a/natural-water-dam-breaking-killed-10-persons-in-panjsher/4479418.html

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از صدای آمریکا

آخرین خبر ها:

Loading