بازتاب نیوز

خوشبینی پادشاه عربستان از تلاش‌های صلح عالمان دین

٢١ سرطان ١٣٩٧ خبرگزاری یاش

خبرگزاری یاش: پادشاه عربستان سعودی در نشست سازمان همکاری‌های اسلامی در مکه و جده، از تلاش‌های صلح افغانستان ابراز خوشبینی کرده و از علمای افغان خواسته است که صفحه جدیدی برای افغانستان رقم بزنند.

به گزارش رسانه‌های عربستان، پادشاه این کشور گفته است: «امروز ما خوشبین هستیم که تلاش‌های شما در بستن صفحه گذشته و باز شدن یک صفحه جدید برای افغانستان کمک خواهد کرد و این تلاش‌ها به آرمان‌های مردم که همان امنیت و ثبات است نیز کمک می‌کند».

عالمان دین افغانستان روز چهارشنبه در کاخ السلام با ملک سلمان پادشاه عربستان دیدار کردند. پادشاه عربستان در این دیدار گفته است که کشورش از آغار بحران و جنگ‌های داخلی با افغانستان بوده است و در قسمت حل اختلاف میان جناح‌های درگیر تلاش می‌کند.

این در حالی است که عالمان کشورهای اسلامی طی نشست دو روزه در عربستان سعودی، حملات انتحاری و کشتار مردم افغانستان را  ناروا، اعلام کردند.

بیش از دوصد نماینده از جمله عالمان دین از ۵۷ کشور اسلامی در پایان نشست دو روزه‌شان (چهارشنبه، ۲۰ سرطان) در شهر مکه با نشر اعلامیه‌ای از دولت افغانستان و گروه طالبان خواستند تا با شروع مذاکرات صلح به بحران فعلی خاتمه بدهند.

لینک اصلی: https://yash.news/?p=18311

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری یاش

آخرین خبر ها:

Loading