بازتاب نیوز

حوزه پنجم امنیتی در ولایت فراه به دست طالبان سقوط کرد

٢١ سرطان ١٣٩٧ هشدار - رسانه تحقیقی

مسئولان محلی در ولایت فراه تأید کرده اند که شب گذشته حوزه پنجم امنیتی پولیس در ولایت فراه به دست جنگ‌جویان طالب سقوط کرده است. ناصر مهری، سخن‌گوی والی فراه گفته است که جنگ‌جویان طالب شب گذشته بالای کمر بند اول امنیتی در ولایت فراه حمله کردند.

به گفته‌ی آقای مهری، با ‌آن‌که از تلفات نیروهای امنیتی جزئیات دقیق در دست نیست، اما جنگ‌جویان طالب توانسته اند، کنترول کامل این کمربند امنیتی را بدست گیرند.

از سوی هم شماری از اعضای شورای ولایتی فراه نیز گفته اند که حوزه پنجم امنیتی ولایت فراه ساعت ۳ شب گذشته پس از یک حمله گروهی افراد طالبان به دست این گروه سقوط کرده است.

نمایندگان شورای ولایتی فراه گفته اند که درجریان درگیری چندین سرباز امنیتی کشته شدند و افزون بر این، طالبان چندین سرباز امنیتی را نیز با خود برده اند.

برخی از عکس‌ها که در شبکه‌های اجتماعی نیز به نشر رسیده است نشان می‌دهد که گروه طالبان با شلیک راکت قسمت های از دیوار محافظتی این حوزه را تخریب کرده اند. فعالان مدنی در ولایت فراه گفته اند که طالبان موفق شده اند چهار تانک زرهی هاموی و چند رنجر و تمامی تجهیزات این حوزه را با خود برده اند.

همچنان این فعالان ادعا کرده اند که در حمله شب گذشته طالبان بر کمر بند امنیتی شهر فراه، بیشتر از بیست سرباز کشته و زخمی شده اند، اما منابع محلی این آمار را تأیید نکرده است.

ولایت فراه در دو سال اخیر، شاهد حملات گسترده گروه طالبان بر تأسیسات دولتی بوده است و نیروهای امنیتی در جریان چندین ماه گذشته تلفات زیادی متحمل شدند. این ولایت، زمستان گذشته و بار دیگر حدود یک و نیم ماه پیش تا مرز سقوط به پیش رفت و طالبان توانستند، قسمت های زیادی از مرکز شهر فراه را نیز به کترل بگیرند.

در جریان هفته جاری نیز گروه طالبان بر یک پاسگاه امنیتی در مربوطات گنج آباد ولسوالی بالابلوک این ولایت حمله کردند که در نتیجه آن ۸ سرباز امنیتی کشته شدند.

رازق اختیاربیگ

لینک اصلی: https://www.hushdar.com/1397/04/21/taliban-attack-in-farah/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از هشدار - رسانه تحقیقی

آخرین خبر ها:

Loading