بازتاب نیوز

سران ناتو روی تمدید کمک‎های مالی این سازمان به افغانستان توافق کردند

٢١ سرطان ١٣٩٧ کلید گروپ

سران کشورهای عضو ناتو در اولین روز نشست خود در بروکسل تعهد کردند کمک‎های مالی خود به نظامیان افغانستان را تا سال ۲۰۲۴ میلادی ادامه دهند.

همچنان سران ۲۹ کشور عضو این سازمان نظامی توافق کردند به آموزش نظامیان افغان و مشوره‎دهی به این نظامیان در قالب “ماموریت حمایت قاطع” تا سال ۲۰۲۴ ادامه دهند.

براساس اعلامیه‎ای که ناتو منتشر کرده است، ماموریت حمایت قاطع این سازمان در افغانستان که از سال ۲۰۱۴ آغاز شد، تاکنون موفقانه دنبال شده است.

سران این سازمان از جانب دیگر از بازیگران منطقه‎ای به‎ویژه پاکستان، ایران و روسیه خواسته‎اند برای برقراری ثبات و توسعه اقتصادی در منطقه با پروسه صلح افغانستان همکاری کنند.

در اعلامیه از کشورهای منطقه خواسته شده است تا از هر نوع حمایت از شورشگری در افغانستان پرهیز کنند.

تا هنوز میزان کمک مالی سازمان نظامی ناتو برای سال‎های ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۴ میلادی به افغانستان روشن نشده است.

با این حال، بعضی رسانه‎ها از زبان منابع آگاه گزارش داده‎اند که سران ناتو در نشست روز چهارشنبه شان روی کمک حدود شش میلیارد دالری به دولت افغانستان به توافق رسیده‎اند.

قرار است جزئیات کامل تعهدات تازه سازمان نظامی ناتو در قبال افغانستان در نشست امروز سران کشورهای این سازمان اعلام شود.

براساس گزارش‎ها، این نشست رأس ساعت هفت به وقت افغانستان برگزار می‎شود.

محمداشرف غنی و عبدالله عبدالله نیز در این نشست حضور خواهند یافت و گفته شده است به نمایندگی از افغانستان، غنی در نشست امروز سران ناتو سخنرانی می‎کند.

 

The post سران ناتو روی تمدید کمک‎های مالی این سازمان به افغانستان توافق کردند appeared first on ویب سایت خبری کلید گروپ.

لینک اصلی: http://tkg.af/%D8%B3%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D9%86%D8%A7%D8%AA%D9%88-%D8%B1%D9%88%DB%8C-%D8%AA%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%DA%A9%D9%85%DA%A9%E2%80%8E%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%A7%D9%84%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D9%86-%D8%B3/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از کلید گروپ

آخرین خبر ها:

Loading