بازتاب نیوز

نزدیک به 30 سرباز در فراه کشته، زخمی و اسیر شدند

٢١ سرطان ١٣٩٧ سلام وطندار

جمیله امینی عضو شورای ولایتی فراه به سلام‌وطندار می‌گوید، طالبان شب گذشته بر حوزۀ پنجم امنیتی شهرفراه حمله کردند که پس از 4 ساعت درگیری، این حوزه را تصرف کردند.

به گفتۀ امینی، گزارش‌های اولیه نشان می‌دهد که 8 سرباز پولیس در این حملۀ کشته و شماری هم زخمی و اسیر شده‌اند؛ اما یک منبع معتبر امنیتی به شرط مخفی‌ماندن نام‌اش به سلام‌وطندار می‌گوید، در این حمله 7 سرباز پولیس کشته، 7 سرباز زخمی و 15 سرباز دیگر توسط طالبان اسیر شده‌اند.

امینی می‌افزاید، طالبان یک تانک هاموی نیروهای پولیس را آتش زده و یک تانک دیگر را با تمام تجهیزات نظامی حوزۀ پنجم امنیتی با خود برده‌اند.

به گفتۀ این عضو شورای ولایتی فراه، نیروهای امنیتی در این قرارگاه از تجهیزات نظامی خوبی برخوردار بودند؛ اما طالبان با تجهیزات نیرومندتر بر این پاسگاه حمله کردند که در نتیجۀ آن پاسگاه سقوط کرد.

درهمین حال ناصر مهری، سخنگوی والی فراه با تایید این حمله می‌گوید، با عقب‌نشینی نیروهای امنیتی، طالبان کمربند امنیتی شهر فراه را تصرف کردند؛ اما با رسیدن نیروهای کمکی طالبان فرار کردند و اکنون این منطقه در اختیار نیروهای امنیتی‌ست.

 سخنگوی والی فراه در مورد تلفات نیروهای امنیتی چیزی نمی‌گوید.

لینک اصلی: http://salamwatandar.com/article.aspx?a=40953&utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+SalamWatandarFarsiRssFeed+%28SW+New+Farsi+Rss+%29

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از سلام وطندار

آخرین خبر ها:

Loading