بازتاب نیوز

جان بس: امریکا برای تقویت تجارت افغانستان به کمک‌هایش ادامه خواهد داد!

٢١ سرطان ١٣٩٧ رادیو اروپای آزاد

جان بس سفیر امریکا در کابل می‌گوید که میوه و صنایع دستی افغانستان از کیفیت و شهرت جهانی برخوردار است.

وی همچنان می‌گوید که به کمک‌های شان با افغان‌ها برای تقویت تجارت درین کشور ادامه خواهند داد.

در ادامه تلاش ها برای تقویت روابط تجارتی میان افغانستان و هند سفیر امریکا درکابل می‌گوید که داد و ستد تجارتی افغانستان با هند و دیگر کشورها بر زنده‌گی مردم تاثیرات گذاشته است.

جان بس سفیر ایالات متحده در کابل روز پنجشنبه در نشستی به هدف آماده‌گی برای راه اندازی نمایشگاه مشترک افغانستان و هند در کابل گفت که امریکا برای تقویت اقتصادی این کشور به کمک هایش همچنان ادامه خواهد داد.

او افزود:

"افغانستان بسا فرآورده های دارد که سبب نام نیک اش می‌شود و تاجران و سرمایه گذاران افغان می‌توانند تصویر واقعی این کشور را به جهان نشان دهد، ما امیدواریم که در سال‌های آینده در این بخش کارهای مهمی صورت گیرد و توقع داریم که نشست دوم برای نمایشگاه تجارتی موفق باشد."

نمایشگاه مشترک تجارتی و سرمایه گذاری میان افغانستان و هند به هزینه مالی اداره انکشاف بین المللی امریکا در دوازدهم ماه سپتمبر سال جاری میلادی در شهر ممبی برگزار می‌گردد.

این نمایشگاه به‌خاطر بازاریابی برای اموال تجارتی افغانستان بسیار مهم پنداشته می‌شود.

افغانستان و هند از گذشته‌ها داد و ستد تجارتی دارند اما تجارت میان دو کشور در این اواخر افزایش یافته‌است.

درین حال نماینده سفارت هند در کابل در این نشست گفت که ایجاد دهلیزهای هوایی میان دو کشور روابط تجارتی میان افغانستان و هند را بیشتر تقویت بخشیده است.

از سوی هم عادله راز معاون امور اقتصادی وزارت خارجه افغانستان در این نشست گفت که توجه به سکتور خصوصی برای تقویت اقتصاد این کشور یک امر مهم است.

او افزود:

"حکومت متعهد به این است که افغانستان به خود متکی شود اما ما باورمند هستیم که بدون سهم سکتور خصوصی ما نمی‌توانیم به پا بایستیم."

در عین حال شماری از تاجران افغان درین نشست گفتند که حکومت باید نگذارد که برخی چالش های داخلی در برابر فعالیت های اقتصادی موانع ایجاد کند بلکه باید تلاش شود تا به گفته آنان روابط تجارتی افغانستان با کشورهای دیگر بیشتر گسترش یابند.

گزارش: نسیم شفق

لینک اصلی: https://da.azadiradio.com/a/29359510.html

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از رادیو اروپای آزاد

آخرین خبر ها:

Loading