بازتاب نیوز

خط‌‌‌ونشان شمال به حکومت؛ به رئیس جمهور پاسخ دندان‌شکن می‌دهیم

٢١ سرطان ١٣٩٧ سلام وطندار

هزاران تن از هواداران عبدالرشید دوستم، معاون نخست رئیس جمهور امروز دفترهای ولایتی کمیسیون انتخابات در ولایت‌های جوزجان و تخار را بستند.

معترضان بسته‌هایی از شناسنامه‌های برچسپ‌دار را به آتش کشیده و به حکومت مرکزی هشدار می‌دهند که پس از این به تبعیض قومی و انحصارطلبی رئیس جمهور پاسخ دندان‌شکن می‌دهند.

قدرت‌الله وطن، رئیس جنبش جوانان جوزجان می‌گوید که اگر حکومت به خواست‌های آنان پاسخ ندهد، درِ دفترهای کمیسیون انتخابات این ولایت‌ها را نخواهند گشود.

صدها تن از هواداران عبدالرشید دوستم در تخار نیز با سردادن شعارهای ضد حکومتی دفتر ولایتی کمیسیون انتخابات را بسته و هشدار می‌دهند که اگر به خواست‌های‌شان رسیدگی نشود، واکنش جدی‌تری نشان خواهند داد. معترضان در این ولایت می‌گویند، در صورت تداوم وضعیت حکومت در برابر آنان، درِ تمام کمیسیون‌های انتخابات در ولایت‌های مختلف را می‌بندند.

در همین روز ولایت‌های سمنگان، فاریاب و هرات نیز شاهد اعتراضاتی بود. معترضان در این ولایت‌ها نیز حکومت را هدف قرار دادند. از این میان معترضان فاریاب هشدار می‌دهند که اگر حکومت زمینۀ بازگشت جنرال دوستم را به کشور فراهم نکند، نمایندگی کمیسیون حقوق بشر و دفتر یوناما را خواهند بست.

لینک اصلی: http://salamwatandar.com/article.aspx?a=40956&utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+SalamWatandarFarsiRssFeed+%28SW+New+Farsi+Rss+%29

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از سلام وطندار

آخرین خبر ها:

Loading