بازتاب نیوز

مقامات محلی: ملا نواب احمد حقانی، فرمانده طالبان در غزنی کشته شد

٢٢ سرطان ١٣٩٧ صدای آمریکا

مقام‌های محلی ولایت غزنی ادعا کرده اند که شب گذشته، ملا نواب احمد حقانی، فرمانده مشهور طالبان با ۳ فرد دیگر این گروه در ساحه قلعۀ قاضی مرکز شهر غزنی کشته شده است.

عارف نوری، سخنگوی والی غزنی دراین باره به رادیو آشنا صدای امریکا گفت که ملا نواب احمد حقانی، فرماندهی حملات تهاجمی و جنگ‌های چریکی طالبان را در غزنی بر عهده داشت.

سخنگوی والی غزنی می‌گوید" شب گذشته ملا نواب احمد حقانی، با افرادش بالای سه پوستۀ امنیتی ما در ساحۀ قلعۀ قاضی حملۀ تهاجمی کردند که در اثر کمین نیروهای امنیتی افغان در ساحۀ قلعۀ قاضی این فرمانده با سه فرد گروه طالبان کشته شدند".

سخنگوی والی غزنی می‌گوید که نواب احمد حقانی، در چندین حملۀ خونین بر علیه نیروهای امنیتی افغان دراین ولایت دست داشته و چند روز قبل فرمانده قطعۀ خاص پولیس این ولایت را با شش سرباز، او به قتل رسانده بود.

مقام‌ها می‌گویند که این فرمانده طالبان در یک درگیری رو در رو با نیروهای امنیتی افغان در قلعۀ قاضی، حومۀ مرکز شهر غزنی با سه فرد دیگر کشته شده اند.

مقام‌های محلی غزنی، کشته شدن نواب احمد حقانی را برای بهبود امنیت این ولایت موثر خوانده می‌گویند که پس از این حملات چریکی و تهاجمی طالبان دراین ولایت، کاهش خواهد یافت.

تا کنون گروه طالبان دراین باره به رسانه‌ها اظهار نظر نکرده است.

در دو هفتۀ اخیر حملات تهاجمی طالبان بر ساحات مختلف ولایت غزنی افزایش یافته است.

روز گذشته نیز وزارت دفاع افغانستان ادعا کرده بود که در یک حمۀ هوایی به شمول امیرخان متقی، چندین فرمانده طالبان را در ولسوالی ناوۀ غزنی در یک حملۀ هوایی زخمی ساخته است.

اما طالبان در یک اعلامیۀ این ادعای وزارت دفاع افغانستان را رد کرده است.

لینک اصلی: https://www.darivoa.com/a/ghani-provincial-officials-claimed-killing-of-top-taliban-commander-in-this-province/4481059.html

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از صدای آمریکا

آخرین خبر ها:

Loading