بازتاب نیوز

قوماندان امریکایی طالبان را تحقیر کرد!

٢٢ سرطان ١٣٩٧ خبرگزاری آریانا نیوز

آریانانیوز: قوماندان امریکایی در اظهاراتی توان نظامی طالبان را به تمسخر گرفت…

جنرال کرتیس سکپاروتی قوماندان نیروهای امریکایی و ناتو در اروپا در نشست سران ناتو در بروکسل بار دیگر به ادامه حضور نظامی امریکا و ناتو در افغانستان تاکید کرد.

قوماندان نیروهای امریکایی و ناتو تصریح کرد، طالبان نمی‌تواند از طریق جنگ به پیروزی در افغانستان برسد، این گروه باید به روند صلح بپیوندد.

وی افزود: پیام ما این است، تا زمانیکه شرایط مورد نظر ما در افغانستان مهیا نشود ما به حضور نظامی در این کشور ادامه خواهیم داد.

جنرال سکپاروتی گفت: سازمان ناتو آموزش نیروهای امنیتی افغان را ادامه خواهد داد، نیروهای امنیتی افغان پیشرفت قابل ملاحظه‌ای کرده است.

اظهارات جنرال امریکایی در حالی صورت می‌گیرد که دولت افغانستان برای آغاز گفت‌وگوهای صلح با طالبان تلاش می‌کند.

پیش از این جنرال جان نیکلسن قوماندان نیروهای امریکایی و ناتو در افغانستان نیز به طالبان هشدار داده بود که اگر به روند صلح نپیوندد با فشارهای نظامی و سیاسی واشینگتن روبرو خواهد شد.

این در حالی است که استراتیژی جنگی امریکا برای مهار طالبان در افغانستان شکست خورده است و این گروه اراضی بیشتری در افغانستان را تصرف کرده است.

برخی از کارشناسان بر این باورند که اظهارات جنگ طلبانه مقامات امریکایی نشان می‌دهد که امریکا به دنبال برقراری صلح در افغانستان نیست و برای تشدید آتش جنگ در کشور تلاش می‌کند.

لینک اصلی: https://ariananews.co/news/قوماندان-امریکایی-طالبان-را-تحقیر-کرد.html/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری آریانا نیوز

آخرین خبر ها:

Loading