بازتاب نیوز

استفاده ابزاری سیاسیون از مردم افغانستان

٢٢ سرطان ١٣٩٧ خبرگزاری آریانا نیوز

آریانانیوز: رهبران سیاسی در 17 سال گذشته همواره مردم افغانستان را وسیله‌‌ای برای معامله خود قرار داده‌اند…

آقای بشردوست در واکنش به گسترش اعتراض‌های مردم در ولایات شمالی کشور می‌گوید که رهبران سیاسی در 17 سال گذشته همواره مردم افغانستان را وسیله‌‌ای برای معامله خود قرار داده‌اند و رهبرانی مربوط به شمال کشور هم از این مستثنی نیستند.

او یاد آور شد که رهبران سیاسی افغانستان در این مدت حتا بالای جسد‌هایمردم افغانستان پا گذاشته و آن را وسیله جست و خیز خود قرار داده‌اند.

پس از بازداشت نظام الدین قیصاری قوماندان نزدیک به جنرال دوستم معاون اول ریاست جمهوری، شماری از باشنده گان ولایات شمالی کشور از جمله ولایت فاریاب از دو هفته به این طرف اعتراض‌های گسترده‌ ای را به راه انداخته و خواستار رهایی قیصاری و بازگشت آقای دوستم استند.

اما، حکومت هیچ واکنشی به خواست معترضان نداشته است.

آقای بشردوست می‌گوید که رهبران حکومت برای دست یابی به مقاصد سیاسی شان به این بحران‌ها دامن می‌زنند.

از سوی هم، اخیراً رییس جمهور غنی فرمانی را صادر کرده است که بر اساس آن قرار است یک اداره‌ زیر عنوان بازرس ویژه ایجاد شود.

بر اساس فرمان، این اداره صلاحیت دارد تا عملکرد تمامی نهادهای حکومتی از جمله ریاست اجرایی را بررسی کند؛ اما فقط ارگ ریاست جمهوری از نظارت این اداره استثنی قرار داده شده است.

آقای بشردوست در این مورد گفت: من این فرمان را خوانده‌ام؛ اول اینکه این فرمان خلاف قانون اساسی صادر شده است؛ دوم اینکه این فرمان به این می ماند که پولیس موظف به بازداشت تمامی دزدان شود، ولی مانع کار دزد کلان نشود.

او عملکردهای حکومت را مسخره آمیز برای دنیا خواند.

براساس قانون اساسی صلاحیت تشکیل یک واحد مستقل اداری به شورای ملی اختصاص داده شده است؛ اما آقای بشردوست می‌گوید که آقای غنی ابتدا طبق فرمان اداره را تشکیل کرده و سپس هدایت داده است تا قانون تشکیل آن مورد تصویب قرار گیرد؛ “به خاطرهمین می‌گویم که حکومت افغانستان با سر خود راه می‌روند.

لینک اصلی: https://ariananews.co/news/استفاده-ابزاری-سیاسیون-از-مردم-افغانس.html/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری آریانا نیوز

آخرین خبر ها:

Loading